Jak je z informací o výročích sborů i z historie naší církve patrné, vstoupili jsme na několika místech naší země do období neuvěřitelných trojciferných jubileí. Také i my bychom se chtěli podělit a současně všechny spřízněné osoby pozvat na radostnou jubilejní událost, která se dotýká našeho sboru CASD v Krnově, který v letošním roce slaví 101 let existence (viz pozvánka).

Sbor v Krnově zažil několik náročných období během střídání politických režimů. Přesto Pán Bůh ze své milosti a prozřetelnosti ponechal tuto „misijní stanici“, aby i dnes mohla sloužit dobrou zprávou o Ježíši Kristu. My, kteří píšeme historickou epizodu sboru v přítomném čase, jsme za to vděčni. Mimo jiné i proto, že se mohly tomuto společenství narodit dvě „děti“, které teprve v nedávné době samy vstoupily do období „dospělosti“ – sbory Bruntál a Vrbno pod Pradědem.

Chceme tak využít čas slavnostní bohoslužby ke vzpomínání na ty, kteří už tady s námi nejsou i na milníky, které rozhodovaly o budoucnosti sboru. Nicméně, jak napovídá motto bohoslužby a netradiční číslovka, i tento výjimečný čas chceme spojit s pohledem do budoucnosti a ptát se, jak být opravdovými následovníky Ježíše Krista v tomto období světových dějin. Současně si říct, pojmenovat či snad učinit i rozhodnutí, jak být stále zodpovědnými občany, kteří touží přinášet lidem tohoto krásného města a okolí hodnoty, které společnost naší doby potřebuje.

Rádi uvidíme všechny ty z vás, kteří máte nějaký vztah ke sboru v Krnově i vás, kteří jste jakýmkoliv způsobem spjati s jeho již vzpomínanými „dětmi“. Pokud se rozhodnete přijet na jubileum a je velká pravděpodobnost, že o vás nebudeme vědět, prosíme, abyste se s námi spojili přes email:pastorvsech@seznam.cz, nebo telefon 774 789 056.

Všem, kteří by rádi přijeli, ale nedovolí jim to již nemoc, nebo sborové povinnosti, přejeme Boží požehnání i na místech, kde se budete v danou sobotu právě nacházet.

Za sbor CASD Krnov
Richard Medřický, kazatel