Oficiální stránky oddělení křesťanského domova Církve adventistů s. d. na Moravě a ve Slezsku
7. Konference mužů
7. Konference mužů
16. - 18. 10. 2015

6.KONFERENCE ŽEN
6.KONFERENCE ŽEN
10. - 12. dubna 2015

       
Kalendář

Aktuality

Pokud vlastníte právo pro přidávání novinek, můžete přidat novinku.

Setkání žen v Brně


Fotografie
Milé ženy, kamarádky, sestry!
V letošním roce se v Brně zabýváme tématem „Bůh a ženy“ a každé setkání má své téma inspirované knihou Johna a Stasi Eldrege: úchvatná.
Před námi je v letošním roce třetí, na které Vás srdečně zveme. Připravujeme ho na 30. 9. 2017, opět ve sboru CASD na Olomoucké v 15:00 hod. Pozvánku naleznete v příloze. Tentokrát budeme v horních prostorách a spojíme naše společné chvíle s kavárničkou a posezením u čaje, kávy a dobrůtek hned od začátku, abychom si byly blíž, aby náš společný čas byl více přátelský a neformální, abychom neseděly jako ve škole nebo na přednášce.
Budeme si odpovídat na otázku: Co Bůh zamýšlel, když stvořil ženu ke svému obrazu. A obohatíme se i o myšlenky mužů.
Těšíme se na každou z Vás.
Krásné dny přeje tým Služby žen Brno
Přiložené soubory:
Soubor  Soubor  
Martin Žůrek
22. 9. 2017
8:12

Fotografie z Manželských setkání v Beskydech


Fotografie
Jsme vděčni za to, že se Manželská setkání mohla letos odehrát uprostřed krásných Beskyd. Fotografie z týdne plného podnětů, emocí a diskuzí nad zajímavými tématy naleznete v galerii. 
Martin Žůrek
14. 8. 2017
21:39

9. Konference mužů opět v Resortu Beskydy


Fotografie
„Konference pro muže, kteří touží vést, a proto chtějí být vedeni.“

Rádi bychom vás pozvali v pořadí už na devátou konferenci mužů, ve které bychom se chtěli zaměřit na každodenní život s Pánem.
Víkend od 20.- 22. 10. 2017 bude patřit příručce praktického křesťana v podání Vlastimila Trávníka.
Muž pro svůj život potřebuje:
- bydlení (Jan 14,2)
- něco vlastnit (1. Jan 4,12)
- svobodu (Jan 8,32)
- něco velkého vykonat (Jan 14,12) a mnoho jiného…
Vzhledem k omezené kapacitě ubytovacího zařízení Resort Beskydy doporučujeme včasné přihlášení na stránkách http://mss.casd.cz/kd, které bude spuštěno 14. 9. 2017 ve 20:00 hodin. Cena za celý pobyt je 1050 Kč.
Moc bychom si přáli, aby tato konference přinesla duchovní i duševní povzbuzení, inspiraci, a o něco více volného času pro vaši relaxaci v krásném prostředí Beskyd.

Za celý přípravný tým se těší na viděnou Martin Žůrek
Přiložené soubory:
Soubor  Soubor  Soubor  Soubor  Soubor  
Martin Žůrek
31. 7. 2017
17:28

Fotky z víkendovky otců s dětmi 2017/05


Fotografie
Pohodový víkend se svými dětmi mohli otcové poprvé prožít v příjemném prostředí Resortu Beskydy u Maďových. Děkujeme Bohu za dar otcovství, jeho ochranu a možnost být si blíž uprostřed krásné přírody. Fotky z této akce najdete ve fotogalerii.
Martin Žůrek
22. 6. 2017
12:04

Další setkání žen v Brně


Fotografie
Milé ženy, zveme vás 27. 5. od 15. hodin do Brna na další setkání žen s názvem: Naše srdce je obrazem Božího srdce. Věřím, že nad tímto tématem prožijeme opět obohacující chvíle. Fotografie z březnového setkání na Olomoucké jsou v galerii. Za organizační tým se na vás těší Marie Skálová
Přiložené soubory:
Soubor  Soubor  
Martin Žůrek
24. 5. 2017
7:16

Ohlédnutí za Manželským restartem


Fotografie
V prvním dubnovém týdnu se uskutečnil v Jánských Lázních další z Manželských víkendů, které pořádalo oddělení KD Českého sdružení.
Pod vedením Jana Ejema prožili účastníci zajímavý program s názvem „Manželský restart“. Vrcholem programu bylo nakreslení rodinných „erbů“, které vyjadřovaly hodnoty a zacílení jednotlivých rodin. Manželé se pak s ostatními sdíleli nejen se symbolikou svých erbů, ale také zavzpomínali, jak se seznámili a co bylo rozhodující pro vykročení na společnou cestu životem.
Na program jarního Manželského víkendu pak navazuje letní týdenní akce Manželské setkání v Beskydech a podzimní Manželský víkend.

Martin Žůrek
18. 4. 2017
8:57

Fotografie ze 7. konference žen v galerii


Fotografie
Milé dámy, ženy a slečny,
prožily jsme příjemné setkání okořeněné vlídnými slovy, hudbou, společenstvím a pestrými emocemi. Je to patrné ze vzkazů účastnic a něco zachytil i fotoaparát Daniele Madi. Nad jeho fotografiemi se můžete znovu ponořit do atmosféry poslední konference žen s Hanou Pinknerovou. Děkujeme za vaši přízeň a podporu.
Přiložené soubory:
Soubor  Soubor  Soubor  
Martin Žůrek
18. 4. 2017
8:54

Víkend otců s dětmi - kapacita naplněna


Fotografie
Milí muži, kapacita víkendovky je naplněna. Můžete se napsat případně pod čáru jako náhradníci. Jsme rádi, že o tuto novou akci je zájem a těšíme se na setkání s vámi a vašimi ratolestmi.
Martin Žůrek
18. 4. 2017
8:41

4. 6. 2017 Teologická konference Ostrava


Fotografie
Rádi bychom spolu s vámi promýšleli, jak v dnešní náročné a mnohdy rozporuplné době vést naše děti k Bohu. Zveme vás na konferenci, která se bude zabývat duchovním formováním našich dětí. Čeká nás šest přednášek, workshopy a panelová diskuze se zajímavými řečníky. Každý z vás si určitě v pestré nabídce vybere zaměření, které ho osloví.
Přihlašování od 24. 4. na stránkách http://ati.casd.cz
Přiložené soubory:
Soubor  
Martin Žůrek
10. 4. 2017
14:26

Motoscuk Vernířovice 25.- 28. 5. 2017


Fotografie
Všichni vyznavači jedné stopy přijměte pozvání na letošní Motoscuk, který se tradičně koná poslední víkend v květnu. Letos se uskuteční na chatě Brněnka ve Vernířovicích. Je to kousek od Sobotína, okres šumperk, oblast Hrubý Jeseník.
Oblast Jeseníků skýtá bezpočet možností a věřím, že se nám spolu podaří vytvořit opět skvělou atmosféru. A protože budeme v místech, kde se psala temná našich dějin, spojená s inkvizicí a útrpným právem, pokusíme se tuto část historie přiblížit. Tak snad vás historie nenudí a bude se vám to líbit...

Kapacita: 60 lůžek
Cena: 1200,-Kč/osobu (pátek až neděle)
1600,-Kč/osobu (čtvrtek až neděle)
V ceně je ubytování, a strava od páteční večeře do nedělního oběda. Pro dorazivší ve čtvrtek navíc ubytování a páteční snídaně.
Za závaznou přihlášku bude považována uhrazená záloha ve výši 600,-Kč
na účet: 159238029/0300
var.symbol: 2528052017

http://www.motoscuk.net
https://www.facebook.com/events/193722737762898
v.martasek@volny.cz

Těšíme se na vás!!! Vladimír, Karin, Petr
Martin Žůrek
28. 3. 2017
7:29

Kapacita konference žen je naplněna


Fotografie
Milé dámy, děkujeme za váš zájem o konferenci žen. Kapacita byla velmi rychle naplněna. V případě, že byste se chtěly ještě přihlásit, napište do diskuze svůj kontakt nebo oslovte sekretariát MSS, zda se neuvolnilo nějaké místo. Přípravy jsou v plném proudu a my se na vás moc těšíme.
Martin Žůrek
26. 3. 2017
11:32

Víkend otců s dětmi ve věku 6-11 let


Fotografie
Zveme vás na dobrodružný a objevitelský víkend pro otce se svými dětmi (děvčata a chlapci ve věku 6-11 let) v Resortu Beskydy podbarvený atmosférou pašeráků, kteří se kdysi v těchto končinách pohybovali.
Je to příležitost být na chvilku sám klukem a současně být naplno tátou. Budeme moci prožít intenzivně dva dny se svými dětmi ve společenství dalších prima otců a dětí. Společně posílíme vztahy v partě spřízněných duší a věříme, že tyto chvíle se hluboko zapíší do dětských (i otcovských) srdcí.
Nebude chybět pobyt v přírodě, hry, zpěv, dobré jídlo a nedělní překvapení s netradičním hostem.
Víkend povede Martin Žůrek a Rosťa Hessek
Cena: tátové 1000 Kč, děti 600 Kč
Platba proběhne až na místě. Spoléháme na to, že přihlášení bude pro vás závazné.
Pokud máte chuť a čas, přihlaste se zde:
Kapacita je omezená.
Přiložené soubory:
Soubor  Soubor  
Martin Žůrek
21. 3. 2017
11:50

SoNS 2017 – Lipno


Fotografie
Sdružení odvážných nepřátel samoty zve každého, kdo je sám, na letní rekreaci se společenskou, turistickou i duchovní náplní.
Od 23.do 30. 7. 2017 v hotelu Racek, Černá v Pošumaví, Lipno.Ceny se odvíjí podle typu ubytování od 3507 Kč/osobu/týden s polopenzí. 2-3 lůžkové chaty jsou 30m od pláže.Více informací naleznete v přiloženém letáku.                                                                                                                                
Přiložené soubory:
Soubor  
Martin Žůrek
9. 3. 2017
12:03

Služba žen v Brně


Fotografie
Zveme ženy všech věkových kategorií na společné chvíle - interaktivní setkání, které probíhají vždy v sobotu od 15. hodiny ve sboru na Olomoucké. Zazní na nich nejenom Boží slovo, písně, ale i společná týmová práce. V letošním roce se sejdeme celkem čtyřikrát a připravily jsme je jako první, druhé, třetí a čtvrté zastavení na cestě k Bohu. První z nich bude v sobotu 25. března.

Hledáme cesty, jak přinášet do tohoto bolavého světa kousek nebe. Abychom nesešly z té správné cesty, vydáváme se v nejdříve na cestu k Bohu. V našich zastaveních se budeme věnovat tématům, která jsou uvedena na pozvánkách k jednotlivým setkáním.
Náš společný čas trvá kolem 3hodin. Z toho 1 hodinu věnujeme závěrečné Kavárničce – po modlitbách, zpívání a aktivní práci, je to čas spojený s malým pohoštěním, ale nadmíru vzácný. Tyto okamžiky často vedou k vyjádření nějaké důvěry, lásky, obdivu - utkví nám nadlouho v paměti a vzájemně si sebe tím velmi vážíme.

Bůh nás ženy obdaroval touhou k vytváření a budování vřelých a hlubokých vztahů a vazeb. A tak věříme, že toto je jedna z cest, jak je budovat a přinášet ovoce z našich darů Pánu Bohu.
Služba žen je průvodcem na cestě ženy a v loňském roce jsme nastartovaly setkání v rámci celého brněnského okrsku. Ale jsme otevřené i pro ženy z jiných sborů, církví i ženám hledajícím. Těšíme se na všechny, které chtějí prožít odpoledne ve společenství krásných žen, královských dcer.

Přihlašovat se můžete do 15. 3. na: sluzba.zen.brno@gmail.com nebo na tel.: 608 130 101
Tým Služby žen
Martin Žůrek
1. 3. 2017
9:46

7. konference žen


Fotografie
Jsme rádi, že vás můžeme pozvat na další inspirativní víkend v termínu 7. – 9. 4. 2017 do Hotelu KAM Malenovice.
Křesťanská spisovatelka Hana Pinknerová s námi bude hovořit „O síle slov“. Mottem letošního setkání je text z knihy Přísloví: “Laskavá slova jsou jako plástev medu, jako balzám na duši, celému tělu lék.”

Přály bychom si, aby slova, která zde zazní, byla ozdravným lékem pro naše duše a také abychom se staly blahodárným balzámem pro naše okolí. Kromě krásného prostředí, výborného jídla, příjemného společenství nás čekají také chvály, skvělé workshopy a celkově hřejivá atmosféra.
Věříme, že ať prožíváš jakékoliv životní období, přinese ti tento čas pokoj, ztišení, radost, inspiraci a příležitost se setkat s milými ženami okolo tebe, ale především s naším laskavým Bohem.
Cena 1350 Kč
Přihlašování od 5. 3. 2017 na http://mss.casd.cz/kd/?otevrit=akce-zobrazit&id=22
Přiložené soubory:
Soubor  Soubor  
Martin Žůrek
19. 2. 2017
17:56

Manželský restart


Fotografie
V termínu 31. 3 -  2. 4. 2017 se uskuteční setkání, ve kterém se budeme zabývat tématikou naplňování potřeb, vzájemného vyjadřování lásky a zájmu. Čeká nás naplněný a obohacující čas s interaktivním programem, ve kterém nejde jen o holé sbírání informací, jichž je všude dost pro každého hledajícího, ale především o Váš prožitek.
Akce proběhne v  rekreačním středisku Sola fide – Janské Lázně
Více informací a přihlašování naleznete na stránkách: http://ceskesdruzeni.cz/krestansky-domov/manzelsky-vikend/manzelsky-restart

Martin Žůrek
8. 2. 2017
16:26

Manželská setkání 2017


Fotografie
Investujte do svého manželství a zúčastněte se spolu od 23. do 30. července letního semináře.
Podařené manželství je div světa. (Jan Werich)
Věříme, že divy a zázraky jsou možné – a proto Vás chceme opakovaně pozvat na krásnou rodinnou dovolenou do Beskyd, během níž můžete prožít zázrak. Pokud již nyní plánujete čas letních prázdnin a dovolených, přijměte naše pozvání do úplně nového prostředí – ovšem s tradičním a osvědčeným programem.

Více informací a přihlašování naleznete na stránkách: http://ceskesdruzeni.cz/krestansky-domov/manzelska-setkani/ms-2017/
Martin Žůrek
6. 2. 2017
21:43

Národní týden manželství a Týden křesťanského domova


Fotografie
Ve dnech 13.–19. 2. 2017 chceme obrátit pozornost společnosti k manželství a k odvaze vytvářet dlouhodobá partnerství odhodlaná zvládat těžkosti, obnovovat vzájemné soužití, podporovat jeden druhého, růst a zrát. Pro rok 2017 bylo zvoleno téma: Recept na dobré manželství. Cílem této iniciativy je vyjádřit podporu instituci, jejíž existence je dnes vážně ohrožena. Zapojte se proto i letos spolu s vaším sborem do této aktivity a přizvěte k ní i své známé. Inspiraci k tomu, co by se při této příležitosti dalo dělat, najdete na webových stránkách www.tydenmanzelstvi.cz.
Radomír Jonczy pro vás k této příležitosti připravuje přednášky modlitebního Týdne křesťanského domova s duchovní tematikou. Přednášky budou zpracovány v tištěné i obrazové podobě. Potěší nás, když se nad jejich poselstvím spolu s manžely a rodinami svých sborů zamyslíte, případně k nim přizvete i své přátele a veřejnost.

Petr Adame, koordinátor Národního týdne manželství
Radomír Jonczy, vedoucí oddělení Křesťanského domova
Martin Žůrek
19. 1. 2017
11:30

Kudy kam po rozvodu?


Fotografie
Přihlaste se na víkendovou akci s názvem „Kudykam po rozvodu?“, která bude probíhat od 27. do 29. ledna 2017 na chatě Karolína. Setkáte se tam s předním českým odborníkem v oblasti psychologie rodiny Jeronýmem Klimešem (na fotografii).

Přednášky v jeho podání vás inspirují fundovaností, praktičností, vtipem i biblickým přesahem. Budete do nich moci vstupovat otázkami, námitkami i vlastními postřehy a zkušenostmi. Ve volných chvílích bude prostor i čas na osobní rozhovory s vámi.

Setkání bude příležitostí ke vzájemnému sdílení a relaxaci v příjemném prostředí chaty Karolíny v Jestřebích horách. Víkendový program začne v pátek v 19:00 večeří a vyvrcholí nedělním obědem. Dotovaná cena za víkend je 1000,- Kč. Platit se bude na místě.

Z metodických důvodů se akce nebude moci účastnit více než 20 lidí. Proto neváhejte a vyplněný formulář odešlete co nejdříve na adresu: ingrid@pathfinder.cz. Uzávěrka přihlášek bude v pátek 13. ledna 2017. Formulář k přihlašování je možné najít na webu Českého sdružení církve adventistů.
http://ceskesdruzeni.cz/krestansky-domov/kudykam.
Přihlášeným bude dodán podrobný program akce i s popisem cesty.

Martin Žůrek
4. 1. 2017
21:29

Videozáznam a fotografie z 8. konference mužů


Fotografie
Začátkem listopadu prožilo 72 mužů s Pavlem Rausem v Resortu Beskydy velmi bohatý a hutný víkend. Nebylo to jen díky výborné kuchyni a skvělým přednáškám, ale přístupem každého muže, který se podílel na bezpečné atmosféře otevřenosti a připojil se ke sdílení v malých skupinkách. Fotografie z této akce naleznete v záložce fotogalerie. Videozáznam zde: http://www.bibletv.cz/archiv/2016-11-05-konference-muzu
Děkujeme Vám mužům za podporu a spolupráci o tomto krásném víkendu. Organizátoři.
Martin Žůrek
5. 12. 2016
10:20