Oficiální stránky oddělení křesťanského domova Církve adventistů s. d. na Moravě a ve Slezsku


7. Konference mužů
7. Konference mužů
16. - 18. 10. 2015

6.KONFERENCE ŽEN
6.KONFERENCE ŽEN
10. - 12. dubna 2015

       
Oddělení křesťanského domova Kalendář

Aktuality

Pokud vlastníte právo pro přidávání novinek, můžete přidat novinku.

Videozáznam a fotografie z 8. konference mužů


Fotografie
Začátkem listopadu prožilo 72 mužů s Pavlem Rausem v Resortu Beskydy velmi bohatý a hutný víkend. Nebylo to jen díky výborné kuchyni a skvělým přednáškám, ale přístupem každého muže, který se podílel na bezpečné atmosféře otevřenosti a připojil se ke sdílení v malých skupinkách. Fotografie z této akce naleznete v záložce fotogalerie. Videozáznam zde: http://www.bibletv.cz/archiv/2016-11-05-konference-muzu
Děkujeme Vám mužům za podporu a spolupráci o tomto krásném víkendu. Organizátoři.
Martin Žůrek
5. 12. 2016
10:20

Nově otevřená rodinná poradna


Fotografie
Jste v situaci, kdy potřebujete poradit, nasměrovat a nebo si jen tak popovídat? Je toho na vás moc a nevíte kudy dál? Připadá vám to, co prožíváte jako zlý sen a jeho konec je v nedohlednu? Neumíme a ani nemůžeme vyřešit problémy za vás, ale to co můžeme je, být vám pomocí.
Mgr. Martina Balcarová je klinický psycholog s více jak desetiletou praxí v oboru, která má zkušenosti s diagnostickou a psychoterapeutickou prací s dospělými, dětmi i rodinami. Pokud potřebujete pomoci, můžete se na ní obrátit skrze e-mail: rodinnaporadna@hopetv.cz
Děkujeme za vaši důvěru.
Martin Žůrek
9. 10. 2016
21:04

Kapacita 8. konference mužů je naplněna


Fotografie
Muži,
oproti předešlým ročníkům nás překvapila rychlost vašeho přihlašování. Kapacita konference už je plná. Chceme poblahopřát všem, kterým se podařilo přihlásit na 8. konferenci mužů na Moravě. Těšíme se na setkání s vámi.
Pokud jste se už nestihli přihlásit na 8KM a měli byste o toto téma (konferenci) zájem, přidejte svůj hlas do diskuzního fóra. Děkujeme za vaši reakci.
Martin Žůrek
3. 10. 2016
12:48

Ohlédnutí za "Manželáky" 2016


Fotografie
Je to víc jak měsíc, co jsme se rozloučili s našimi starými i novými známými z letošního manželského týdne v Čenkovicích. V ruce držím zamilovaný dopis, který mi napsala má drahá polovička, a přemýšlím nad tím, co nám letošní setkání přinesla.
Za největší přínos považuji přátelskou a bezpečnou atmosféru, která nám umožnila si spolu pořádně popovídat. Mohli jsme tak znovu objevovat, co náš vztah buduje a co ho ničí. Pojmenovat, co opravdu chceme, a rozhodnout se pro to něco udělat. Znovu mě oslovila otevřenost a nasazení týmu vedoucích pracovních skupin tzv.VPS i celková koordinace manželů Ejemových, ve které nechyběl pověstný humor.
Manželský týden jsme i s dětmi absolvovali poprvé před 11 lety a naposledy před 6 lety. Pokaždé, když jsme končili, jsem měl dojem, že to byl náš poslední, protože jsme to nejlepší už dostali. Návrh takto strávené dovolené přišel od manželky a naším cílem bylo strávit čas ve dvou stranou všech provozních starostí. Kromě očekávaných témat, ve kterých jsme i po letech znovu našli něco aktuálního, jsme letos poprvé využili i možnost, kdy nám své ucho poskytl Radek Jonczy v manželské poradně. S vděčností vzpomínám na krásné večery při společných modlitbách, sledování inspirativního filmu, společenském večeru plným legrace i pro nás novým minikurzem společenského tance.
Mám radost z toho, že prožitý týden předčil má očekávání. Jsem vděčný Pánu Bohu za to, že má zájem na uzdravení našich vztahů a sám nám dává ten nejlepší příklad.
Děkujeme.
Teoš a Hanka Knoblochovi

P.S. Ve fotogalerii najdete obrázky z průběhu celého setkání. http://mss.casd.cz/kd/?otevrit=fotogalerie-prochazet&id=25
http://ceskesdruzeni.cz/krestansky-domov/manzelska-setkani/ohlednuti/2016-2/
Martin Žůrek
26. 9. 2016
10:26

Víkend pro manželské páry i jednotlivce v Harrachově: “Uzdravení rodinných vztahů”


Fotografie
Zveme vás na další víkend tentokrát s tématikou: Uzdravení rodinných vztahů.
V rámci tohoto tématu budeme přemýšlet o:
- mužské/otcovské a ženské/mateřské úloze
- vývoji v rodině a přechodu k dospělosti
- mezigeneračním přenosu
- tom, co jsme (ne)dostali od rodičů a co (ne)předáváme dětem
- tom, jak se vypořádat s vnitřními zraněními
- významu duchovního života v procesu uzdravení

Od 11. – 13. listopadu 2016 nás čeká v hotelu „Lovecká Mumlava“ obohacující víkend, ve kterém nejde jen o holé sbírání informací, ale především o váš společný prožitek. Bude zde také prostor pro společenství s naším Bohem i mezi sebou navzájem.

Více informací a přihlášky naleznete na stránkách Českého sdružení CASD, http://ceskesdruzeni.cz/2016/09/manzelsky-vikend-11-13-11-2016
Martin Žůrek
18. 9. 2016
17:49

Osmá konference mužů: Hledá se OTEC


Fotografie
„Konference pro muže, kteří chtějí žít s Otcem, ctít otce a být dobrým otcem“

Jsme Bohu vděčni za to, že se již 8 let můžeme setkávat a společně se povzbuzovat k bohatšímu prožívání a budování role muže podle Božího obrazu. Letošní konferencí od 4.- 6. 11. 2016 nás bude provázet Pavel Raus, Ph.D., fundovaný a srozumitelný řečník, který bude hovořit o následujících tématech:
1. Naše potřeba otce – proč trpíme a proč se bojíme si to přiznat
2. Teologie otcovství – proč a za jakých podmínek naše bolest není beznadějná
3. Kvality nebeského Otce – kde hledat to, co jinde není dostupné
4. Proces uzdravení vztahu s otcem – realistická možnost uzdravení

Vzhledem k omezené kapacitě ubytovacího zařízení Resort Beskydy doporučujeme včasné přihlášení na stránkách http://mss.casd.cz/kd/, které bude spuštěno 20. 9. 2016. Kdo se dříve přihlásí, může si vybrat lepší pokoj. Samozřejmostí je volba masité či vegetariánské stravy. Cena za celý pobyt je 1050 Kč.

Moc bychom si přáli, aby tato konference přinesla duchovní i duševní povzbuzení, inspiraci, relax, ale také zajímavé a bezpečné prostředí mezi muži v krásném prostředí Beskyd.
Videopozvánku najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=dKnyTXregA8

Za celý přípravný tým se těší na viděnou Martin Žůrek
Přiložené soubory:
Soubor  Soubor  Soubor  Soubor  
Martin Žůrek
2. 9. 2016
11:40

IV. setkání „Chlapi sobě“: Muž v pavučině světa


Fotografie
O víkendu 8. a 9. 10. 2016 proběhne další setkání pro muže (nejen Českého sdružení CASD) v rekreačním středisku Pracov nedaleko Tábora.
Hostem bude významný český psycholog Maxe Kašparů.Více o bohatém programu se dozvíte na http://www.casd.cz/
Martin Žůrek
2. 9. 2016
10:41

Den pro rodinu v Praze


Fotografie
Zveme všechny příznivce rodiny 13. 8. 2016 od 14:00 hodin na Ovocný trh v Praze, kde začíná pochod pro rodinu. Přijďte podpořit hodnotu, která prožívá v dnešní společnosti mnoho otřesů a zároveň si užít spoustu radosti. Více naleznete na http://denprorodinu.eu
Martin Žůrek
3. 8. 2016
15:47

8. konference mužů


Fotografie
4.-6. 11. 2016 v Resortu Beskydy nás čeká již 8. konference mužů na téma Hledá se OTEC se skvělým řečníkem Pavlem Rausem, Ph.D. Nenechte si tuto příležitost ujít. Koncem prázdnin zveřejníme všechny potřebné informace k přihlašování.
Martin Žůrek
13. 7. 2016
15:17

Projekt rodina


Fotografie

V křesťanské internetové televizi HopeTV byl spuštěn výjimečný „Projekt rodina“ – seriál pro všechny, kteří vnímají důležitost svých rodinných vztahů. „Projekt rodina“ je nejen televizní cyklus, jehož odborným garantem je poradkyně v oblasti mezilidských vztahů a výchovy Milena Mikulková. Jeho nedílnou součástí je také možnost bezplatné e-mailové komunikace v oblasti vztahového poradenství s klinickou psycholožkou Martinou Balcarovou. Více najdete na http://www.projektrodina.cz/

Martin Žůrek
12. 7. 2016
20:52

Biblický týden 11.-17. 7. 2016 v Telči


Fotografie
Milí přátelé, pokud jste se ještě nerozhodli jak užitečně a zároveň příjemně využít týden letních prázdnin, zveme vás na Biblický týden s Lászlem Szabó do Telče. Všechny potřebné informace najdete na http://mss.casd.cz
Martin Žůrek
20. 5. 2016
8:45

SINGLE - SoNS 2016


Fotografie

Sdružení odvážných nepřátel samoty zve každého, kdo je sám, na letní rekreaci se společenskou, turistickou i duchovní náplní. Od 3. 7. do 10. 7. 2016 v Hotelu Beskydy, Visalaje. Cena za ubytování s polopenzí: 2830 Kč/nebo 100 Eur/os. Více informací v příloze.

Přiložené soubory:
Soubor  
Marcela Heczková
23. 3. 2016
10:29

Motoscuk


Fotografie
Zveme všechny příznivce jedné stopy na prodloužený víkend plný dobrodružství.
Termín: 26.–29. 5. 2016 
Místo: chata Lucký vrch
Na sraz se můžete přihlásit zde: http://www.motoscuk.net/
Marcela Heczková
22. 3. 2016
9:34

Sobota pro ženy


Fotografie

Milé ženy, pokud chcete prožít duchovní nadechnutí skrze inspirativní slova, vstupy, chvály, ale i dobré jídlo a překvapení, nepropásněte 28. 5. 2016, sobotu pro ženy v Havířově. Bude to jedinečná sobota pro jedinečné ženy s jedinečným hostem! Registrace začíná od 15. 3. 2016.

 

Přiložené soubory:
Soubor  
Marcela Heczková
9. 3. 2016
8:40

Výzvy lásky


Fotografie

Od listopadu 2014 se realizuje druhý běh semináře „Výzvy lásky“ aneb vitamíny pro skvělé manželství. Hlavním přednášejícím je Mojmír Voráč. Přednášky jsou tentokrát zaměřeny na vzdělávání budoucích lektorů a témata se věnují důležitým oblastem v rámci poznávání vlastní osobnosti, komunikace v manželství a poradenství dalším párům.

  1. setkání - Jak to udělat, aby to fungovalo?
  2. setkání - Trojúhelník manželství, síla závazku
  3. setkání - Pět minut denně pro nezdolnou lásku
  4. setkání - Intimita v manželství
  5. setkání - Kdo jsem já, kdo jsi ty?
  6. setkání - Nášlapné miny vztahu
  7. setkání - Problém, příležitost jak se dostat dál
30 párů ze všech tří sdružení CASD nejen přijímá nové informace, ale promýšlejí je na skupinkách, plní domácí úkoly a sami se podílejí přednesem některých témat. Atmosféra těchto setkání je velmi tvůrčí a přátelská. Pro lepší představu shlédněte fotogalerii z těchto setkání.
Marcela Heczková
4. 3. 2016
14:03

Akce oddělení křesťanského domova 2016


Fotografie
Chtěli bychom vás seznámit s akcemi, které bude letos oddělení KD pořádat. Jsme vděčni, že funguje pracovní tým nadšených bratří a sester, kteří v rámci jednotlivých věkových kategorií, rozdílnosti pohlaví a daných potřeb slouží církvi a připravují rozmanité akce. Během roku vás budeme pomocí pozvánek a oběžníků na sborech detailněji informovat. Věříme, že vás něco z toho osloví. Bůh ať požehná tobě i tvé rodině. Martin Žůrek
Přiložené soubory:
Soubor  
Marcela Heczková
1. 3. 2016
9:00

Fotografie 7. Konference mužů


Fotografie
Ve fotogalerii byly zveřejněny fotky z 6. konference mužů. Prohlédnout si je můžete na http://mss.casd.cz/kd/?otevrit=fotogalerie-prochazet&id=22
Marcela Heczková
5. 11. 2015
12:22

Alan Chlebek


Fotografie
Milá duchovní rodino,

v pondělí 2. 11. 2015 zemřel po krátké vážné nemoci ve věku 41 let kazatel evangelia Moravskoslezského sdružení Církve adventistů sedmého dne Alan Chlebek. Přes všechny otazníky chceme vyjádřit vděčnost Bohu za jeho duchovní dary, kterými sloužil především mladým lidem nejen v Moravskoslezském sdružení.

Do kazatelské služby nastoupil v roce 1997 a působil ve sborech Brno Střední, Vsetín, Kateřinice a Valašské Meziříčí. V roce 2003 byl zvolen vedoucím oddělení mládeže v rámci Moravy a Slezska a od roku 2007 také přijal odpovědnost za vedení mládeže v Česko-Slovenské unii. Od roku 2007 až do současnosti byl zároveň členem výboru ČS unie a také byl součástí divizního výboru oddělení mládeže.

Pro mladé lidi měl vždy otevřené srdce a věnoval se jim naplno. S ochotným týmem spolupracovníků rozjel projekt PTD, který pomohl mnoha mladým lidem růst v duchovním životě i ve službě. Pro podporu služby a šíření evangelia v duchu myšlenky „Pošli to dál“, otevřel s týmem dobrovolníků bohoslužby pro veřejnost s názvem „Atmosféra“ v Ostravě a Brně.  Organizoval nezapomenutelné kongresy mládeže a mnoha dalších setkání s mladými lidmi. Nevyhýbal se citlivým otázkám, které mladá generace řeší a také mladé snoubence provázel v přípravě na manželství.

K oddělení mládeže přijal v roce 2007 ještě odpovědnost za vedení oddělení křesťanského domova. Spolu s manželkou Renátou se rozhodli aktivně podpořit duchovní základ křesťanských rodin a tak s dalšími spolupracovníky nastartovali projekty „Výzvy lásky“, „Konference žen“ a „Konference mužů“.  Manželství Alana a Renátky je pro mnohé stálou inspirací. Přestože se svými dětmi Aničkou a Adámkem procházeli těžkými životními situacemi, stále dávali najevo svou důvěru v Boha a povzbuzovali jiné.

Chceme spolu s celou církví a všemi, kteří měli ke kazateli Alanovi Chlebkovi velmi blízko, vyjádřit vděčnost za požehnání, které se nám dostalo skrze jeho službu. Děkujeme všem, kteří s Alanem spolupracovali a sdíleli s ním jeho vizi. Věříme, že oheň služby, který byl zapálen, nezhasne, ale bude hořet dále.

Alan bojoval dobrý boj, běh dokončil, víru zachoval. Nyní je pro něj připravena koruna spravedlnosti, kterou mu dá v onen den Pán, ten spravedlivý soudce. (2. Tim. 4: 7,8)

Bohoslužba při příležitostí rozloučení s Alanem Chlebkem se uskuteční v neděli 8. listopadu 2015 v kostele sv. Ducha v Ostravě Zábřehu v 15 hodin.

Za  Moravskoslezské sdružení
Karel Staněk, Daniel Dobeš, Jaroslav Stejskal
Přiložené soubory:
Soubor  Soubor  
Marcela Heczková
4. 11. 2015
16:33

4. setkání "BEZ"


Fotografie
4. setkání "BEZ"

...partnera, přítele, vztahů, možností sdílení, ...
a nemusí scházet nutně vše...

- sobota 24.10. v 16:00 hod.
- metro čajovna Ostrava - Kopaniny 11
- pro lidi ve věku od 30-50+

Zve vás Dáša
Přiložené soubory:
Soubor  
Alan Chlebek
9. 10. 2015
13:04

7. konference mužů


Fotografie
Milí přátelé, 
jsme moc rádi, že letos již po sedmé vás můžeme pozvat na KONFERENCI MUŽŮ, která proběhne od 16.-18. 10. 2015 v areálu RS Palkovické Hůrky u Frýdku-Místku (http://rekreace-palkovice.haul.cz/uvod)
FAIR PLAY
Letošním hlavním hostem bude Bohumil Kern, předseda Slovenského sdružení CASD. 
Modlíme se, abychom zde prožili inspirativní čas s Ním, stejně tak i ve společenství chlapů, kteří touží růst.. a být fair play.

Cena za víkend je 950,-.
Veškeré podrobné informace obdržíte v průvodním emailu po přihlášení na akci.
Na konferenci se můžete přihlásit zde: http://mss.casd.cz/kd/?menu=2&otevrit=akce

Těšíme se na setkání s námi všemi :-)
Martin Žůrek, Jakub Chýlek, Karel Staněk, Jakub Chládek (srdce mužských konferencí Alan Chlebek)

Přiložené soubory:
Soubor  
Alan Chlebek
6. 9. 2015
14:27