Oficiální stránky oddělení křesťanského domova Církve adventistů s. d. na Moravě a ve Slezsku7. Konference mužů
7. Konference mužů
16. - 18. 10. 2015

6.KONFERENCE ŽEN
6.KONFERENCE ŽEN
10. - 12. dubna 2015

       
Oddělení křesťanského domova Kalendář

Aktuality

Pokud vlastníte právo pro přidávání novinek, můžete přidat novinku.

Manželská setkání 2017


Fotografie
Investujte do svého manželství a zúčastněte se spolu od 23. do 30. července letního semináře.
Podařené manželství je div světa. (Jan Werich)
Věříme, že divy a zázraky jsou možné – a proto Vás chceme opakovaně pozvat na krásnou rodinnou dovolenou do Beskyd, během níž můžete prožít zázrak. Pokud již nyní plánujete čas letních prázdnin a dovolených, přijměte naše pozvání do úplně nového prostředí – ovšem s tradičním a osvědčeným programem.

Více informací a přihlašování naleznete na stránkách: http://ceskesdruzeni.cz/krestansky-domov/manzelska-setkani/ms-2017/
Martin Žůrek
6. 2. 2017
21:43

Národní týden manželství a Týden křesťanského domova


Fotografie
Ve dnech 13.–19. 2. 2017 chceme obrátit pozornost společnosti k manželství a k odvaze vytvářet dlouhodobá partnerství odhodlaná zvládat těžkosti, obnovovat vzájemné soužití, podporovat jeden druhého, růst a zrát. Pro rok 2017 bylo zvoleno téma: Recept na dobré manželství. Cílem této iniciativy je vyjádřit podporu instituci, jejíž existence je dnes vážně ohrožena. Zapojte se proto i letos spolu s vaším sborem do této aktivity a přizvěte k ní i své známé. Inspiraci k tomu, co by se při této příležitosti dalo dělat, najdete na webových stránkách www.tydenmanzelstvi.cz.
Radomír Jonczy pro vás k této příležitosti připravuje přednášky modlitebního Týdne křesťanského domova s duchovní tematikou. Přednášky budou zpracovány v tištěné i obrazové podobě. Potěší nás, když se nad jejich poselstvím spolu s manžely a rodinami svých sborů zamyslíte, případně k nim přizvete i své přátele a veřejnost.

Petr Adame, koordinátor Národního týdne manželství
Radomír Jonczy, vedoucí oddělení Křesťanského domova
Martin Žůrek
19. 1. 2017
11:30

Kudy kam po rozvodu?


Fotografie
Přihlaste se na víkendovou akci s názvem „Kudykam po rozvodu?“, která bude probíhat od 27. do 29. ledna 2017 na chatě Karolína. Setkáte se tam s předním českým odborníkem v oblasti psychologie rodiny Jeronýmem Klimešem (na fotografii).

Přednášky v jeho podání vás inspirují fundovaností, praktičností, vtipem i biblickým přesahem. Budete do nich moci vstupovat otázkami, námitkami i vlastními postřehy a zkušenostmi. Ve volných chvílích bude prostor i čas na osobní rozhovory s vámi.

Setkání bude příležitostí ke vzájemnému sdílení a relaxaci v příjemném prostředí chaty Karolíny v Jestřebích horách. Víkendový program začne v pátek v 19:00 večeří a vyvrcholí nedělním obědem. Dotovaná cena za víkend je 1000,- Kč. Platit se bude na místě.

Z metodických důvodů se akce nebude moci účastnit více než 20 lidí. Proto neváhejte a vyplněný formulář odešlete co nejdříve na adresu: ingrid@pathfinder.cz. Uzávěrka přihlášek bude v pátek 13. ledna 2017. Formulář k přihlašování je možné najít na webu Českého sdružení církve adventistů.
http://ceskesdruzeni.cz/krestansky-domov/kudykam.
Přihlášeným bude dodán podrobný program akce i s popisem cesty.

Martin Žůrek
4. 1. 2017
21:29

Videozáznam a fotografie z 8. konference mužů


Fotografie
Začátkem listopadu prožilo 72 mužů s Pavlem Rausem v Resortu Beskydy velmi bohatý a hutný víkend. Nebylo to jen díky výborné kuchyni a skvělým přednáškám, ale přístupem každého muže, který se podílel na bezpečné atmosféře otevřenosti a připojil se ke sdílení v malých skupinkách. Fotografie z této akce naleznete v záložce fotogalerie. Videozáznam zde: http://www.bibletv.cz/archiv/2016-11-05-konference-muzu
Děkujeme Vám mužům za podporu a spolupráci o tomto krásném víkendu. Organizátoři.
Martin Žůrek
5. 12. 2016
10:20

Nově otevřená rodinná poradna


Fotografie
Jste v situaci, kdy potřebujete poradit, nasměrovat a nebo si jen tak popovídat? Je toho na vás moc a nevíte kudy dál? Připadá vám to, co prožíváte jako zlý sen a jeho konec je v nedohlednu? Neumíme a ani nemůžeme vyřešit problémy za vás, ale to co můžeme je, být vám pomocí.
Mgr. Martina Balcarová je klinický psycholog s více jak desetiletou praxí v oboru, která má zkušenosti s diagnostickou a psychoterapeutickou prací s dospělými, dětmi i rodinami. Pokud potřebujete pomoci, můžete se na ní obrátit skrze e-mail: rodinnaporadna@hopetv.cz
Děkujeme za vaši důvěru.
Martin Žůrek
9. 10. 2016
21:04

Kapacita 8. konference mužů je naplněna


Fotografie
Muži,
oproti předešlým ročníkům nás překvapila rychlost vašeho přihlašování. Kapacita konference už je plná. Chceme poblahopřát všem, kterým se podařilo přihlásit na 8. konferenci mužů na Moravě. Těšíme se na setkání s vámi.
Pokud jste se už nestihli přihlásit na 8KM a měli byste o toto téma (konferenci) zájem, přidejte svůj hlas do diskuzního fóra. Děkujeme za vaši reakci.
Martin Žůrek
3. 10. 2016
12:48

Ohlédnutí za "Manželáky" 2016


Fotografie
Je to víc jak měsíc, co jsme se rozloučili s našimi starými i novými známými z letošního manželského týdne v Čenkovicích. V ruce držím zamilovaný dopis, který mi napsala má drahá polovička, a přemýšlím nad tím, co nám letošní setkání přinesla.
Za největší přínos považuji přátelskou a bezpečnou atmosféru, která nám umožnila si spolu pořádně popovídat. Mohli jsme tak znovu objevovat, co náš vztah buduje a co ho ničí. Pojmenovat, co opravdu chceme, a rozhodnout se pro to něco udělat. Znovu mě oslovila otevřenost a nasazení týmu vedoucích pracovních skupin tzv.VPS i celková koordinace manželů Ejemových, ve které nechyběl pověstný humor.
Manželský týden jsme i s dětmi absolvovali poprvé před 11 lety a naposledy před 6 lety. Pokaždé, když jsme končili, jsem měl dojem, že to byl náš poslední, protože jsme to nejlepší už dostali. Návrh takto strávené dovolené přišel od manželky a naším cílem bylo strávit čas ve dvou stranou všech provozních starostí. Kromě očekávaných témat, ve kterých jsme i po letech znovu našli něco aktuálního, jsme letos poprvé využili i možnost, kdy nám své ucho poskytl Radek Jonczy v manželské poradně. S vděčností vzpomínám na krásné večery při společných modlitbách, sledování inspirativního filmu, společenském večeru plným legrace i pro nás novým minikurzem společenského tance.
Mám radost z toho, že prožitý týden předčil má očekávání. Jsem vděčný Pánu Bohu za to, že má zájem na uzdravení našich vztahů a sám nám dává ten nejlepší příklad.
Děkujeme.
Teoš a Hanka Knoblochovi

P.S. Ve fotogalerii najdete obrázky z průběhu celého setkání. http://mss.casd.cz/kd/?otevrit=fotogalerie-prochazet&id=25
http://ceskesdruzeni.cz/krestansky-domov/manzelska-setkani/ohlednuti/2016-2/
Martin Žůrek
26. 9. 2016
10:26

Víkend pro manželské páry i jednotlivce v Harrachově: “Uzdravení rodinných vztahů”


Fotografie
Zveme vás na další víkend tentokrát s tématikou: Uzdravení rodinných vztahů.
V rámci tohoto tématu budeme přemýšlet o:
- mužské/otcovské a ženské/mateřské úloze
- vývoji v rodině a přechodu k dospělosti
- mezigeneračním přenosu
- tom, co jsme (ne)dostali od rodičů a co (ne)předáváme dětem
- tom, jak se vypořádat s vnitřními zraněními
- významu duchovního života v procesu uzdravení

Od 11. – 13. listopadu 2016 nás čeká v hotelu „Lovecká Mumlava“ obohacující víkend, ve kterém nejde jen o holé sbírání informací, ale především o váš společný prožitek. Bude zde také prostor pro společenství s naším Bohem i mezi sebou navzájem.

Více informací a přihlášky naleznete na stránkách Českého sdružení CASD, http://ceskesdruzeni.cz/2016/09/manzelsky-vikend-11-13-11-2016
Martin Žůrek
18. 9. 2016
17:49

Osmá konference mužů: Hledá se OTEC


Fotografie
„Konference pro muže, kteří chtějí žít s Otcem, ctít otce a být dobrým otcem“

Jsme Bohu vděčni za to, že se již 8 let můžeme setkávat a společně se povzbuzovat k bohatšímu prožívání a budování role muže podle Božího obrazu. Letošní konferencí od 4.- 6. 11. 2016 nás bude provázet Pavel Raus, Ph.D., fundovaný a srozumitelný řečník, který bude hovořit o následujících tématech:
1. Naše potřeba otce – proč trpíme a proč se bojíme si to přiznat
2. Teologie otcovství – proč a za jakých podmínek naše bolest není beznadějná
3. Kvality nebeského Otce – kde hledat to, co jinde není dostupné
4. Proces uzdravení vztahu s otcem – realistická možnost uzdravení

Vzhledem k omezené kapacitě ubytovacího zařízení Resort Beskydy doporučujeme včasné přihlášení na stránkách http://mss.casd.cz/kd/, které bude spuštěno 20. 9. 2016. Kdo se dříve přihlásí, může si vybrat lepší pokoj. Samozřejmostí je volba masité či vegetariánské stravy. Cena za celý pobyt je 1050 Kč.

Moc bychom si přáli, aby tato konference přinesla duchovní i duševní povzbuzení, inspiraci, relax, ale také zajímavé a bezpečné prostředí mezi muži v krásném prostředí Beskyd.
Videopozvánku najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=dKnyTXregA8

Za celý přípravný tým se těší na viděnou Martin Žůrek
Přiložené soubory:
Soubor  Soubor  Soubor  Soubor  
Martin Žůrek
2. 9. 2016
11:40

IV. setkání „Chlapi sobě“: Muž v pavučině světa


Fotografie
O víkendu 8. a 9. 10. 2016 proběhne další setkání pro muže (nejen Českého sdružení CASD) v rekreačním středisku Pracov nedaleko Tábora.
Hostem bude významný český psycholog Maxe Kašparů.Více o bohatém programu se dozvíte na http://www.casd.cz/
Martin Žůrek
2. 9. 2016
10:41

Den pro rodinu v Praze


Fotografie
Zveme všechny příznivce rodiny 13. 8. 2016 od 14:00 hodin na Ovocný trh v Praze, kde začíná pochod pro rodinu. Přijďte podpořit hodnotu, která prožívá v dnešní společnosti mnoho otřesů a zároveň si užít spoustu radosti. Více naleznete na http://denprorodinu.eu
Martin Žůrek
3. 8. 2016
15:47

8. konference mužů


Fotografie
4.-6. 11. 2016 v Resortu Beskydy nás čeká již 8. konference mužů na téma Hledá se OTEC se skvělým řečníkem Pavlem Rausem, Ph.D. Nenechte si tuto příležitost ujít. Koncem prázdnin zveřejníme všechny potřebné informace k přihlašování.
Martin Žůrek
13. 7. 2016
15:17

Projekt rodina


Fotografie

V křesťanské internetové televizi HopeTV byl spuštěn výjimečný „Projekt rodina“ – seriál pro všechny, kteří vnímají důležitost svých rodinných vztahů. „Projekt rodina“ je nejen televizní cyklus, jehož odborným garantem je poradkyně v oblasti mezilidských vztahů a výchovy Milena Mikulková. Jeho nedílnou součástí je také možnost bezplatné e-mailové komunikace v oblasti vztahového poradenství s klinickou psycholožkou Martinou Balcarovou. Více najdete na http://www.projektrodina.cz/

Martin Žůrek
12. 7. 2016
20:52

Biblický týden 11.-17. 7. 2016 v Telči


Fotografie
Milí přátelé, pokud jste se ještě nerozhodli jak užitečně a zároveň příjemně využít týden letních prázdnin, zveme vás na Biblický týden s Lászlem Szabó do Telče. Všechny potřebné informace najdete na http://mss.casd.cz
Martin Žůrek
20. 5. 2016
8:45

SINGLE - SoNS 2016


Fotografie

Sdružení odvážných nepřátel samoty zve každého, kdo je sám, na letní rekreaci se společenskou, turistickou i duchovní náplní. Od 3. 7. do 10. 7. 2016 v Hotelu Beskydy, Visalaje. Cena za ubytování s polopenzí: 2830 Kč/nebo 100 Eur/os. Více informací v příloze.

Přiložené soubory:
Soubor  
Marcela Heczková
23. 3. 2016
10:29

Motoscuk


Fotografie
Zveme všechny příznivce jedné stopy na prodloužený víkend plný dobrodružství.
Termín: 26.–29. 5. 2016 
Místo: chata Lucký vrch
Na sraz se můžete přihlásit zde: http://www.motoscuk.net/
Marcela Heczková
22. 3. 2016
9:34

Sobota pro ženy


Fotografie

Milé ženy, pokud chcete prožít duchovní nadechnutí skrze inspirativní slova, vstupy, chvály, ale i dobré jídlo a překvapení, nepropásněte 28. 5. 2016, sobotu pro ženy v Havířově. Bude to jedinečná sobota pro jedinečné ženy s jedinečným hostem! Registrace začíná od 15. 3. 2016.

 

Přiložené soubory:
Soubor  
Marcela Heczková
9. 3. 2016
8:40

Výzvy lásky


Fotografie

Od listopadu 2014 se realizuje druhý běh semináře „Výzvy lásky“ aneb vitamíny pro skvělé manželství. Hlavním přednášejícím je Mojmír Voráč. Přednášky jsou tentokrát zaměřeny na vzdělávání budoucích lektorů a témata se věnují důležitým oblastem v rámci poznávání vlastní osobnosti, komunikace v manželství a poradenství dalším párům.

  1. setkání - Jak to udělat, aby to fungovalo?
  2. setkání - Trojúhelník manželství, síla závazku
  3. setkání - Pět minut denně pro nezdolnou lásku
  4. setkání - Intimita v manželství
  5. setkání - Kdo jsem já, kdo jsi ty?
  6. setkání - Nášlapné miny vztahu
  7. setkání - Problém, příležitost jak se dostat dál
30 párů ze všech tří sdružení CASD nejen přijímá nové informace, ale promýšlejí je na skupinkách, plní domácí úkoly a sami se podílejí přednesem některých témat. Atmosféra těchto setkání je velmi tvůrčí a přátelská. Pro lepší představu shlédněte fotogalerii z těchto setkání.
Marcela Heczková
4. 3. 2016
14:03

Akce oddělení křesťanského domova 2016


Fotografie
Chtěli bychom vás seznámit s akcemi, které bude letos oddělení KD pořádat. Jsme vděčni, že funguje pracovní tým nadšených bratří a sester, kteří v rámci jednotlivých věkových kategorií, rozdílnosti pohlaví a daných potřeb slouží církvi a připravují rozmanité akce. Během roku vás budeme pomocí pozvánek a oběžníků na sborech detailněji informovat. Věříme, že vás něco z toho osloví. Bůh ať požehná tobě i tvé rodině. Martin Žůrek
Přiložené soubory:
Soubor  
Marcela Heczková
1. 3. 2016
9:00

Fotografie 7. Konference mužů


Fotografie
Ve fotogalerii byly zveřejněny fotky z 6. konference mužů. Prohlédnout si je můžete na http://mss.casd.cz/kd/?otevrit=fotogalerie-prochazet&id=22
Marcela Heczková
5. 11. 2015
12:22