Oficiální stránky oddělení křesťanského domova Církve adventistů s. d. na Moravě a ve Slezsku

       
Oddělení křesťanského domova Kalendář

Aktuality

Pokud vlastníte právo pro přidávání novinek, můžete přidat novinku.

Motoscuk Vernířovice 25.- 28. 5. 2017


Fotografie
Všichni vyznavači jedné stopy přijměte pozvání na letošní Motoscuk, který se tradičně koná poslední víkend v květnu. Letos se uskuteční na chatě Brněnka ve Vernířovicích. Je to kousek od Sobotína, okres šumperk, oblast Hrubý Jeseník.
Oblast Jeseníků skýtá bezpočet možností a věřím, že se nám spolu podaří vytvořit opět skvělou atmosféru. A protože budeme v místech, kde se psala temná našich dějin, spojená s inkvizicí a útrpným právem, pokusíme se tuto část historie přiblížit. Tak snad vás historie nenudí a bude se vám to líbit...

Kapacita: 60 lůžek
Cena: 1200,-Kč/osobu (pátek až neděle)
1600,-Kč/osobu (čtvrtek až neděle)
V ceně je ubytování, a strava od páteční večeře do nedělního oběda. Pro dorazivší ve čtvrtek navíc ubytování a páteční snídaně.
Za závaznou přihlášku bude považována uhrazená záloha ve výši 600,-Kč
na účet: 159238029/0300
var.symbol: 2528052017

http://www.motoscuk.net
https://www.facebook.com/events/193722737762898
v.martasek@volny.cz

Těšíme se na vás!!! Vladimír, Karin, Petr
Martin Žůrek
28. 3. 2017
7:29

Kapacita konference žen je naplněna


Fotografie
Milé dámy, děkujeme za váš zájem o konferenci žen. Kapacita byla velmi rychle naplněna. V případě, že byste se chtěly ještě přihlásit, napište do diskuze svůj kontakt nebo oslovte sekretariát MSS, zda se neuvolnilo nějaké místo. Přípravy jsou v plném proudu a my se na vás moc těšíme.
Martin Žůrek
26. 3. 2017
11:32

Víkend otců s dětmi ve věku 6-11 let


Fotografie
Zveme vás na dobrodružný a objevitelský víkend pro otce se svými dětmi (děvčata a chlapci ve věku 6-11 let) v Resortu Beskydy podbarvený atmosférou pašeráků, kteří se kdysi v těchto končinách pohybovali.
Je to příležitost být na chvilku sám klukem a současně být naplno tátou. Budeme moci prožít intenzivně dva dny se svými dětmi ve společenství dalších prima otců a dětí. Společně posílíme vztahy v partě spřízněných duší a věříme, že tyto chvíle se hluboko zapíší do dětských (i otcovských) srdcí.
Nebude chybět pobyt v přírodě, hry, zpěv, dobré jídlo a nedělní překvapení s netradičním hostem.
Víkend povede Martin Žůrek a Rosťa Hessek
Cena: tátové 1000 Kč, děti 600 Kč
Platba proběhne až na místě. Spoléháme na to, že přihlášení bude pro vás závazné.
Pokud máte chuť a čas, přihlaste se zde:
Kapacita je omezená.
Přiložené soubory:
Soubor  Soubor  
Martin Žůrek
21. 3. 2017
11:50

SoNS 2017 – Lipno


Fotografie
Sdružení odvážných nepřátel samoty zve každého, kdo je sám, na letní rekreaci se společenskou, turistickou i duchovní náplní.
Od 23.do 30. 7. 2017 v hotelu Racek, Černá v Pošumaví, Lipno.Ceny se odvíjí podle typu ubytování od 3507 Kč/osobu/týden s polopenzí. 2-3 lůžkové chaty jsou 30m od pláže.Více informací naleznete v přiloženém letáku.                                                                                                                                
Přiložené soubory:
Soubor  
Martin Žůrek
9. 3. 2017
12:03

Služba žen v Brně


Fotografie
Zveme ženy všech věkových kategorií na společné chvíle - interaktivní setkání, které probíhají vždy v sobotu od 15. hodiny ve sboru na Olomoucké. Zazní na nich nejenom Boží slovo, písně, ale i společná týmová práce. V letošním roce se sejdeme celkem čtyřikrát a připravily jsme je jako první, druhé, třetí a čtvrté zastavení na cestě k Bohu. První z nich bude v sobotu 25. března.

Hledáme cesty, jak přinášet do tohoto bolavého světa kousek nebe. Abychom nesešly z té správné cesty, vydáváme se v nejdříve na cestu k Bohu. V našich zastaveních se budeme věnovat tématům, která jsou uvedena na pozvánkách k jednotlivým setkáním.
Náš společný čas trvá kolem 3hodin. Z toho 1 hodinu věnujeme závěrečné Kavárničce – po modlitbách, zpívání a aktivní práci, je to čas spojený s malým pohoštěním, ale nadmíru vzácný. Tyto okamžiky často vedou k vyjádření nějaké důvěry, lásky, obdivu - utkví nám nadlouho v paměti a vzájemně si sebe tím velmi vážíme.

Bůh nás ženy obdaroval touhou k vytváření a budování vřelých a hlubokých vztahů a vazeb. A tak věříme, že toto je jedna z cest, jak je budovat a přinášet ovoce z našich darů Pánu Bohu.
Služba žen je průvodcem na cestě ženy a v loňském roce jsme nastartovaly setkání v rámci celého brněnského okrsku. Ale jsme otevřené i pro ženy z jiných sborů, církví i ženám hledajícím. Těšíme se na všechny, které chtějí prožít odpoledne ve společenství krásných žen, královských dcer.

Přihlašovat se můžete do 15. 3. na: sluzba.zen.brno@gmail.com nebo na tel.: 608 130 101
Tým Služby žen
Martin Žůrek
1. 3. 2017
9:46

7. konference žen


Fotografie
Jsme rádi, že vás můžeme pozvat na další inspirativní víkend v termínu 7. – 9. 4. 2017 do Hotelu KAM Malenovice.
Křesťanská spisovatelka Hana Pinknerová s námi bude hovořit „O síle slov“. Mottem letošního setkání je text z knihy Přísloví: “Laskavá slova jsou jako plástev medu, jako balzám na duši, celému tělu lék.”

Přály bychom si, aby slova, která zde zazní, byla ozdravným lékem pro naše duše a také abychom se staly blahodárným balzámem pro naše okolí. Kromě krásného prostředí, výborného jídla, příjemného společenství nás čekají také chvály, skvělé workshopy a celkově hřejivá atmosféra.
Věříme, že ať prožíváš jakékoliv životní období, přinese ti tento čas pokoj, ztišení, radost, inspiraci a příležitost se setkat s milými ženami okolo tebe, ale především s naším laskavým Bohem.
Cena 1350 Kč
Přihlašování od 5. 3. 2017 na http://mss.casd.cz/kd/?otevrit=akce-zobrazit&id=22
Přiložené soubory:
Soubor  Soubor  
Martin Žůrek
19. 2. 2017
17:56

Manželský restart


Fotografie
V termínu 31. 3 -  2. 4. 2017 se uskuteční setkání, ve kterém se budeme zabývat tématikou naplňování potřeb, vzájemného vyjadřování lásky a zájmu. Čeká nás naplněný a obohacující čas s interaktivním programem, ve kterém nejde jen o holé sbírání informací, jichž je všude dost pro každého hledajícího, ale především o Váš prožitek.
Akce proběhne v  rekreačním středisku Sola fide – Janské Lázně
Více informací a přihlašování naleznete na stránkách: http://ceskesdruzeni.cz/krestansky-domov/manzelsky-vikend/manzelsky-restart

Martin Žůrek
8. 2. 2017
16:26

Manželská setkání 2017


Fotografie
Investujte do svého manželství a zúčastněte se spolu od 23. do 30. července letního semináře.
Podařené manželství je div světa. (Jan Werich)
Věříme, že divy a zázraky jsou možné – a proto Vás chceme opakovaně pozvat na krásnou rodinnou dovolenou do Beskyd, během níž můžete prožít zázrak. Pokud již nyní plánujete čas letních prázdnin a dovolených, přijměte naše pozvání do úplně nového prostředí – ovšem s tradičním a osvědčeným programem.

Více informací a přihlašování naleznete na stránkách: http://ceskesdruzeni.cz/krestansky-domov/manzelska-setkani/ms-2017/
Martin Žůrek
6. 2. 2017
21:43

Národní týden manželství a Týden křesťanského domova


Fotografie
Ve dnech 13.–19. 2. 2017 chceme obrátit pozornost společnosti k manželství a k odvaze vytvářet dlouhodobá partnerství odhodlaná zvládat těžkosti, obnovovat vzájemné soužití, podporovat jeden druhého, růst a zrát. Pro rok 2017 bylo zvoleno téma: Recept na dobré manželství. Cílem této iniciativy je vyjádřit podporu instituci, jejíž existence je dnes vážně ohrožena. Zapojte se proto i letos spolu s vaším sborem do této aktivity a přizvěte k ní i své známé. Inspiraci k tomu, co by se při této příležitosti dalo dělat, najdete na webových stránkách www.tydenmanzelstvi.cz.
Radomír Jonczy pro vás k této příležitosti připravuje přednášky modlitebního Týdne křesťanského domova s duchovní tematikou. Přednášky budou zpracovány v tištěné i obrazové podobě. Potěší nás, když se nad jejich poselstvím spolu s manžely a rodinami svých sborů zamyslíte, případně k nim přizvete i své přátele a veřejnost.

Petr Adame, koordinátor Národního týdne manželství
Radomír Jonczy, vedoucí oddělení Křesťanského domova
Martin Žůrek
19. 1. 2017
11:30

Kudy kam po rozvodu?


Fotografie
Přihlaste se na víkendovou akci s názvem „Kudykam po rozvodu?“, která bude probíhat od 27. do 29. ledna 2017 na chatě Karolína. Setkáte se tam s předním českým odborníkem v oblasti psychologie rodiny Jeronýmem Klimešem (na fotografii).

Přednášky v jeho podání vás inspirují fundovaností, praktičností, vtipem i biblickým přesahem. Budete do nich moci vstupovat otázkami, námitkami i vlastními postřehy a zkušenostmi. Ve volných chvílích bude prostor i čas na osobní rozhovory s vámi.

Setkání bude příležitostí ke vzájemnému sdílení a relaxaci v příjemném prostředí chaty Karolíny v Jestřebích horách. Víkendový program začne v pátek v 19:00 večeří a vyvrcholí nedělním obědem. Dotovaná cena za víkend je 1000,- Kč. Platit se bude na místě.

Z metodických důvodů se akce nebude moci účastnit více než 20 lidí. Proto neváhejte a vyplněný formulář odešlete co nejdříve na adresu: ingrid@pathfinder.cz. Uzávěrka přihlášek bude v pátek 13. ledna 2017. Formulář k přihlašování je možné najít na webu Českého sdružení církve adventistů.
http://ceskesdruzeni.cz/krestansky-domov/kudykam.
Přihlášeným bude dodán podrobný program akce i s popisem cesty.

Martin Žůrek
4. 1. 2017
21:29

Videozáznam a fotografie z 8. konference mužů


Fotografie
Začátkem listopadu prožilo 72 mužů s Pavlem Rausem v Resortu Beskydy velmi bohatý a hutný víkend. Nebylo to jen díky výborné kuchyni a skvělým přednáškám, ale přístupem každého muže, který se podílel na bezpečné atmosféře otevřenosti a připojil se ke sdílení v malých skupinkách. Fotografie z této akce naleznete v záložce fotogalerie. Videozáznam zde: http://www.bibletv.cz/archiv/2016-11-05-konference-muzu
Děkujeme Vám mužům za podporu a spolupráci o tomto krásném víkendu. Organizátoři.
Martin Žůrek
5. 12. 2016
10:20

Nově otevřená rodinná poradna


Fotografie
Jste v situaci, kdy potřebujete poradit, nasměrovat a nebo si jen tak popovídat? Je toho na vás moc a nevíte kudy dál? Připadá vám to, co prožíváte jako zlý sen a jeho konec je v nedohlednu? Neumíme a ani nemůžeme vyřešit problémy za vás, ale to co můžeme je, být vám pomocí.
Mgr. Martina Balcarová je klinický psycholog s více jak desetiletou praxí v oboru, která má zkušenosti s diagnostickou a psychoterapeutickou prací s dospělými, dětmi i rodinami. Pokud potřebujete pomoci, můžete se na ní obrátit skrze e-mail: rodinnaporadna@hopetv.cz
Děkujeme za vaši důvěru.
Martin Žůrek
9. 10. 2016
21:04

Kapacita 8. konference mužů je naplněna


Fotografie
Muži,
oproti předešlým ročníkům nás překvapila rychlost vašeho přihlašování. Kapacita konference už je plná. Chceme poblahopřát všem, kterým se podařilo přihlásit na 8. konferenci mužů na Moravě. Těšíme se na setkání s vámi.
Pokud jste se už nestihli přihlásit na 8KM a měli byste o toto téma (konferenci) zájem, přidejte svůj hlas do diskuzního fóra. Děkujeme za vaši reakci.
Martin Žůrek
3. 10. 2016
12:48

Ohlédnutí za "Manželáky" 2016


Fotografie
Je to víc jak měsíc, co jsme se rozloučili s našimi starými i novými známými z letošního manželského týdne v Čenkovicích. V ruce držím zamilovaný dopis, který mi napsala má drahá polovička, a přemýšlím nad tím, co nám letošní setkání přinesla.
Za největší přínos považuji přátelskou a bezpečnou atmosféru, která nám umožnila si spolu pořádně popovídat. Mohli jsme tak znovu objevovat, co náš vztah buduje a co ho ničí. Pojmenovat, co opravdu chceme, a rozhodnout se pro to něco udělat. Znovu mě oslovila otevřenost a nasazení týmu vedoucích pracovních skupin tzv.VPS i celková koordinace manželů Ejemových, ve které nechyběl pověstný humor.
Manželský týden jsme i s dětmi absolvovali poprvé před 11 lety a naposledy před 6 lety. Pokaždé, když jsme končili, jsem měl dojem, že to byl náš poslední, protože jsme to nejlepší už dostali. Návrh takto strávené dovolené přišel od manželky a naším cílem bylo strávit čas ve dvou stranou všech provozních starostí. Kromě očekávaných témat, ve kterých jsme i po letech znovu našli něco aktuálního, jsme letos poprvé využili i možnost, kdy nám své ucho poskytl Radek Jonczy v manželské poradně. S vděčností vzpomínám na krásné večery při společných modlitbách, sledování inspirativního filmu, společenském večeru plným legrace i pro nás novým minikurzem společenského tance.
Mám radost z toho, že prožitý týden předčil má očekávání. Jsem vděčný Pánu Bohu za to, že má zájem na uzdravení našich vztahů a sám nám dává ten nejlepší příklad.
Děkujeme.
Teoš a Hanka Knoblochovi

P.S. Ve fotogalerii najdete obrázky z průběhu celého setkání. http://mss.casd.cz/kd/?otevrit=fotogalerie-prochazet&id=25
http://ceskesdruzeni.cz/krestansky-domov/manzelska-setkani/ohlednuti/2016-2/
Martin Žůrek
26. 9. 2016
10:26

Víkend pro manželské páry i jednotlivce v Harrachově: “Uzdravení rodinných vztahů”


Fotografie
Zveme vás na další víkend tentokrát s tématikou: Uzdravení rodinných vztahů.
V rámci tohoto tématu budeme přemýšlet o:
- mužské/otcovské a ženské/mateřské úloze
- vývoji v rodině a přechodu k dospělosti
- mezigeneračním přenosu
- tom, co jsme (ne)dostali od rodičů a co (ne)předáváme dětem
- tom, jak se vypořádat s vnitřními zraněními
- významu duchovního života v procesu uzdravení

Od 11. – 13. listopadu 2016 nás čeká v hotelu „Lovecká Mumlava“ obohacující víkend, ve kterém nejde jen o holé sbírání informací, ale především o váš společný prožitek. Bude zde také prostor pro společenství s naším Bohem i mezi sebou navzájem.

Více informací a přihlášky naleznete na stránkách Českého sdružení CASD, http://ceskesdruzeni.cz/2016/09/manzelsky-vikend-11-13-11-2016
Martin Žůrek
18. 9. 2016
17:49

Osmá konference mužů: Hledá se OTEC


Fotografie
„Konference pro muže, kteří chtějí žít s Otcem, ctít otce a být dobrým otcem“

Jsme Bohu vděčni za to, že se již 8 let můžeme setkávat a společně se povzbuzovat k bohatšímu prožívání a budování role muže podle Božího obrazu. Letošní konferencí od 4.- 6. 11. 2016 nás bude provázet Pavel Raus, Ph.D., fundovaný a srozumitelný řečník, který bude hovořit o následujících tématech:
1. Naše potřeba otce – proč trpíme a proč se bojíme si to přiznat
2. Teologie otcovství – proč a za jakých podmínek naše bolest není beznadějná
3. Kvality nebeského Otce – kde hledat to, co jinde není dostupné
4. Proces uzdravení vztahu s otcem – realistická možnost uzdravení

Vzhledem k omezené kapacitě ubytovacího zařízení Resort Beskydy doporučujeme včasné přihlášení na stránkách http://mss.casd.cz/kd/, které bude spuštěno 20. 9. 2016. Kdo se dříve přihlásí, může si vybrat lepší pokoj. Samozřejmostí je volba masité či vegetariánské stravy. Cena za celý pobyt je 1050 Kč.

Moc bychom si přáli, aby tato konference přinesla duchovní i duševní povzbuzení, inspiraci, relax, ale také zajímavé a bezpečné prostředí mezi muži v krásném prostředí Beskyd.
Videopozvánku najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=dKnyTXregA8

Za celý přípravný tým se těší na viděnou Martin Žůrek
Přiložené soubory:
Soubor  Soubor  Soubor  Soubor  
Martin Žůrek
2. 9. 2016
11:40

IV. setkání „Chlapi sobě“: Muž v pavučině světa


Fotografie
O víkendu 8. a 9. 10. 2016 proběhne další setkání pro muže (nejen Českého sdružení CASD) v rekreačním středisku Pracov nedaleko Tábora.
Hostem bude významný český psycholog Maxe Kašparů.Více o bohatém programu se dozvíte na http://www.casd.cz/
Martin Žůrek
2. 9. 2016
10:41

Den pro rodinu v Praze


Fotografie
Zveme všechny příznivce rodiny 13. 8. 2016 od 14:00 hodin na Ovocný trh v Praze, kde začíná pochod pro rodinu. Přijďte podpořit hodnotu, která prožívá v dnešní společnosti mnoho otřesů a zároveň si užít spoustu radosti. Více naleznete na http://denprorodinu.eu
Martin Žůrek
3. 8. 2016
15:47

8. konference mužů


Fotografie
4.-6. 11. 2016 v Resortu Beskydy nás čeká již 8. konference mužů na téma Hledá se OTEC se skvělým řečníkem Pavlem Rausem, Ph.D. Nenechte si tuto příležitost ujít. Koncem prázdnin zveřejníme všechny potřebné informace k přihlašování.
Martin Žůrek
13. 7. 2016
15:17

Projekt rodina


Fotografie

V křesťanské internetové televizi HopeTV byl spuštěn výjimečný „Projekt rodina“ – seriál pro všechny, kteří vnímají důležitost svých rodinných vztahů. „Projekt rodina“ je nejen televizní cyklus, jehož odborným garantem je poradkyně v oblasti mezilidských vztahů a výchovy Milena Mikulková. Jeho nedílnou součástí je také možnost bezplatné e-mailové komunikace v oblasti vztahového poradenství s klinickou psycholožkou Martinou Balcarovou. Více najdete na http://www.projektrodina.cz/

Martin Žůrek
12. 7. 2016
20:52