Oficiální stránky oddělení křesťanského domova Církve adventistů s. d. na Moravě a ve Slezsku

       
Oddělení křesťanského domova Kalendář

Aktuality

Pokud vlastníte právo pro přidávání novinek, můžete přidat novinku.

Biblický týden 11.-17. 7. 2016 v Telči


Fotografie
Milí přátelé, pokud jste se ještě nerozhodli jak užitečně a zároveň příjemně využít týden letních prázdnin, zveme vás na Biblický týden s Lászlem Szabó do Telče. Všechny potřebné informace najdete na http://mss.casd.cz
Martin Žůrek
20. 5. 2016
8:45

SINGLE - SoNS 2016


Fotografie

Sdružení odvážných nepřátel samoty zve každého, kdo je sám, na letní rekreaci se společenskou, turistickou i duchovní náplní. Od 3. 7. do 10. 7. 2016 v Hotelu Beskydy, Visalaje. Cena za ubytování s polopenzí: 2830 Kč/nebo 100 Eur/os. Více informací v příloze.

Přiložené soubory:
Soubor  
Marcela Heczková
23. 3. 2016
10:29

Motoscuk


Fotografie
Zveme všechny příznivce jedné stopy na prodloužený víkend plný dobrodružství.
Termín: 26.–29. 5. 2016 
Místo: chata Lucký vrch
Na sraz se můžete přihlásit zde: http://www.motoscuk.net/
Marcela Heczková
22. 3. 2016
9:34

Sobota pro ženy


Fotografie

Milé ženy, pokud chcete prožít duchovní nadechnutí skrze inspirativní slova, vstupy, chvály, ale i dobré jídlo a překvapení, nepropásněte 28. 5. 2016, sobotu pro ženy v Havířově. Bude to jedinečná sobota pro jedinečné ženy s jedinečným hostem! Registrace začíná od 15. 3. 2016.

 

Přiložené soubory:
Soubor  
Marcela Heczková
9. 3. 2016
8:40

Výzvy lásky


Fotografie

Od listopadu 2014 se realizuje druhý běh semináře „Výzvy lásky“ aneb vitamíny pro skvělé manželství. Hlavním přednášejícím je Mojmír Voráč. Přednášky jsou tentokrát zaměřeny na vzdělávání budoucích lektorů a témata se věnují důležitým oblastem v rámci poznávání vlastní osobnosti, komunikace v manželství a poradenství dalším párům.

  1. setkání - Jak to udělat, aby to fungovalo?
  2. setkání - Trojúhelník manželství, síla závazku
  3. setkání - Pět minut denně pro nezdolnou lásku
  4. setkání - Intimita v manželství
  5. setkání - Kdo jsem já, kdo jsi ty?
  6. setkání - Nášlapné miny vztahu
  7. setkání - Problém, příležitost jak se dostat dál
30 párů ze všech tří sdružení CASD nejen přijímá nové informace, ale promýšlejí je na skupinkách, plní domácí úkoly a sami se podílejí přednesem některých témat. Atmosféra těchto setkání je velmi tvůrčí a přátelská. Pro lepší představu shlédněte fotogalerii z těchto setkání.
Marcela Heczková
4. 3. 2016
14:03

Akce oddělení křesťanského domova 2016


Fotografie
Chtěli bychom vás seznámit s akcemi, které bude letos oddělení KD pořádat. Jsme vděčni, že funguje pracovní tým nadšených bratří a sester, kteří v rámci jednotlivých věkových kategorií, rozdílnosti pohlaví a daných potřeb slouží církvi a připravují rozmanité akce. Během roku vás budeme pomocí pozvánek a oběžníků na sborech detailněji informovat. Věříme, že vás něco z toho osloví. Bůh ať požehná tobě i tvé rodině. Martin Žůrek
Přiložené soubory:
Soubor  
Marcela Heczková
1. 3. 2016
9:00

Fotografie 7. Konference mužů


Fotografie
Ve fotogalerii byly zveřejněny fotky z 6. konference mužů. Prohlédnout si je můžete na http://mss.casd.cz/kd/?otevrit=fotogalerie-prochazet&id=22
Marcela Heczková
5. 11. 2015
12:22

Alan Chlebek


Fotografie
Milá duchovní rodino,

v pondělí 2. 11. 2015 zemřel po krátké vážné nemoci ve věku 41 let kazatel evangelia Moravskoslezského sdružení Církve adventistů sedmého dne Alan Chlebek. Přes všechny otazníky chceme vyjádřit vděčnost Bohu za jeho duchovní dary, kterými sloužil především mladým lidem nejen v Moravskoslezském sdružení.

Do kazatelské služby nastoupil v roce 1997 a působil ve sborech Brno Střední, Vsetín, Kateřinice a Valašské Meziříčí. V roce 2003 byl zvolen vedoucím oddělení mládeže v rámci Moravy a Slezska a od roku 2007 také přijal odpovědnost za vedení mládeže v Česko-Slovenské unii. Od roku 2007 až do současnosti byl zároveň členem výboru ČS unie a také byl součástí divizního výboru oddělení mládeže.

Pro mladé lidi měl vždy otevřené srdce a věnoval se jim naplno. S ochotným týmem spolupracovníků rozjel projekt PTD, který pomohl mnoha mladým lidem růst v duchovním životě i ve službě. Pro podporu služby a šíření evangelia v duchu myšlenky „Pošli to dál“, otevřel s týmem dobrovolníků bohoslužby pro veřejnost s názvem „Atmosféra“ v Ostravě a Brně.  Organizoval nezapomenutelné kongresy mládeže a mnoha dalších setkání s mladými lidmi. Nevyhýbal se citlivým otázkám, které mladá generace řeší a také mladé snoubence provázel v přípravě na manželství.

K oddělení mládeže přijal v roce 2007 ještě odpovědnost za vedení oddělení křesťanského domova. Spolu s manželkou Renátou se rozhodli aktivně podpořit duchovní základ křesťanských rodin a tak s dalšími spolupracovníky nastartovali projekty „Výzvy lásky“, „Konference žen“ a „Konference mužů“.  Manželství Alana a Renátky je pro mnohé stálou inspirací. Přestože se svými dětmi Aničkou a Adámkem procházeli těžkými životními situacemi, stále dávali najevo svou důvěru v Boha a povzbuzovali jiné.

Chceme spolu s celou církví a všemi, kteří měli ke kazateli Alanovi Chlebkovi velmi blízko, vyjádřit vděčnost za požehnání, které se nám dostalo skrze jeho službu. Děkujeme všem, kteří s Alanem spolupracovali a sdíleli s ním jeho vizi. Věříme, že oheň služby, který byl zapálen, nezhasne, ale bude hořet dále.

Alan bojoval dobrý boj, běh dokončil, víru zachoval. Nyní je pro něj připravena koruna spravedlnosti, kterou mu dá v onen den Pán, ten spravedlivý soudce. (2. Tim. 4: 7,8)

Bohoslužba při příležitostí rozloučení s Alanem Chlebkem se uskuteční v neděli 8. listopadu 2015 v kostele sv. Ducha v Ostravě Zábřehu v 15 hodin.

Za  Moravskoslezské sdružení
Karel Staněk, Daniel Dobeš, Jaroslav Stejskal
Přiložené soubory:
Soubor  Soubor  
Marcela Heczková
4. 11. 2015
16:33

4. setkání "BEZ"


Fotografie
4. setkání "BEZ"

...partnera, přítele, vztahů, možností sdílení, ...
a nemusí scházet nutně vše...

- sobota 24.10. v 16:00 hod.
- metro čajovna Ostrava - Kopaniny 11
- pro lidi ve věku od 30-50+

Zve vás Dáša
Přiložené soubory:
Soubor  
Alan Chlebek
9. 10. 2015
13:04

7. konference mužů


Fotografie
Milí přátelé, 
jsme moc rádi, že letos již po sedmé vás můžeme pozvat na KONFERENCI MUŽŮ, která proběhne od 16.-18. 10. 2015 v areálu RS Palkovické Hůrky u Frýdku-Místku (http://rekreace-palkovice.haul.cz/uvod)
FAIR PLAY
Letošním hlavním hostem bude Bohumil Kern, předseda Slovenského sdružení CASD. 
Modlíme se, abychom zde prožili inspirativní čas s Ním, stejně tak i ve společenství chlapů, kteří touží růst.. a být fair play.

Cena za víkend je 950,-.
Veškeré podrobné informace obdržíte v průvodním emailu po přihlášení na akci.
Na konferenci se můžete přihlásit zde: http://mss.casd.cz/kd/?menu=2&otevrit=akce

Těšíme se na setkání s námi všemi :-)
Martin Žůrek, Jakub Chýlek, Karel Staněk, Jakub Chládek (srdce mužských konferencí Alan Chlebek)

Přiložené soubory:
Soubor  
Alan Chlebek
6. 9. 2015
14:27

Foto z 6. konference žen


Fotografie
Ve fotogalerii http://mss.casd.cz/kd/?otevrit=fotogalerie-prochazet&id=20 si můžete prohlédnout fotky z 6. konference žen, která proběhla od 10.-12. dubna 2015 na KAMu.
Alan Chlebek
14. 4. 2015
15:58

Rodinná setkání 2015


Fotografie
Nabízíme Vám možnost prožít podnětný a inspirující týden s vašimi dětmi a rodinami v krásném prostředí podhůří Orlických hor v Čenkovicích (ČR). Ve dnech 12. – 19. července 2015 se zde bude konat akce s názvem Rodinná setkání.

Hlavními hosty a řečníky Rodinných setkání s tématem Zdravé dětství našich dětí budou Mgr. Milena Mikulková (sociální pedagog a poradce) a PaedDr. Gabriela Kopilecová (speciální pedagog a školní psycholog). Jejich příspěvky se mimo jiné budou dotýkat i těchto důležitých otázek:

Co děti (hlavně) potřebují od svých rodičů? Na co se (hlavně) ve výchově zaměřit? Kdy a jak dětem projevovat náklonnost? Proč se děti chovají jinak, než potřebujeme? Kdy a jak s dětmi komunikovat? Kdy a jak děti odměňovat a trestat? Jak pomoci dětem (zdravě) zapadnout mezi vrstevníky? Kdy a jak doma „evangelizovat“?
Přiložené soubory:
Soubor  Soubor  
Alan Chlebek
23. 3. 2015
9:32

Kapacita 6. konference žen je naplněna


Fotografie
Milé dámy, 

opět nás překvapila rychlost vašeho přihlašování. Během první minuty se přihlásilo 19 žen. Během 24 minut byla kapacita naplněna. 
Chceme poblahopřát všem, kterým se podařilo přihlásit na 6. konferenci žen na Moravě. Pro ty, které se nestihly přihlásit platí možnost navštívit stejnou konferenci v Telči nebo v Ráčkovej dolině na Slovensku. (Viz. příspěvek níže.)

Těšíme se na setkání s vámi.
Alan Chlebek
1. 3. 2015
1:00

Důležitá informace


Fotografie
Milé dámy, 

vzhledem k tomu, že na letošní konferenci pojedou i organizační týmy z Českého sdružení a Slovenského sdružení, aby konference žen probíhaly i tam, počet možných míst se o něco sníží. Kdyby se stalo, že se konference rychle zaplní a vy byste se už na ní nedostaly, pak vám chceme nabídnout, že stejná konference (téma, řečník) proběhne i na Slovensku a v Čechách. 

Slovensko: Ráčkova dolina 25.-27. září 2015
České sdružení: Telč 23.-25. říjen 2015
Alan Chlebek
28. 2. 2015
10:45
28. 2. 2015
10:44

6. konference žen se pomalu blíží!


Fotografie
Těším se na inspirativní duchovní víkend, který letos nese název Čtvero ročních období aneb Vše má svůj čas. Mám radost, že tímto tématem nás provede Mgr. Milena Mikulková, lektorka životních dovedností. Věříme, že ať prožíváš jakékoli životní období, přinese ti tento čas pokoj, ztišení, radost, inspiraci a příležitost se setkat s milými ženami okolo tebe, ale především s naším laskavým Bohem.

Pokud s námi budeš poprvé, můžeš se těšit na příjemné ubytování v hotelu KAM v Malenovicích v malebné přírodě Beskyd. http://www.malenovice.com/cs/

Kromě krásného prostředí, výborného jídla, příjemného společenství nás čekají především inspirativní slova, chvály, skvělé workshopy, zkušenosti a celkově hřejivá atmosféra.
Cena: 1299Kč
Termín: 10.-12.4. 2015
Přihlašování: od 1.3. do 31.3. 2015 nebo do naplnění kapacity ubytování. http://mss.casd.cz/kd/?otevrit=uzivatel-akce

Renáta Chlebková a přípravný tým konference žen MSS
Přiložené soubory:
Soubor  
Alan Chlebek
18. 2. 2015
13:41

Výzvy lásky - termíny pro rok 2015


Fotografie
Prožili jsme první - úvodní víkend nového běhu Výzev lásky. Na Velehrad přijelo 44 lidí z MSS, CS, ale i ze SZ. Mojmír Voráč nás provedl tématem: ČAS HOLIN, aneb Jak zvládat své negativní emoce. Chválama nás provázel Luboš Žižka se svou břeclavskou skupinou. V galerii http://mss.casd.cz/kd/?otevrit=fotogalerie-prochazet&id=18 naleznete několik snímků z tohoto setkání. 
Alan Chlebek
2. 12. 2014
11:28

Fotografie z 6. konference mužů


Fotografie
Ve fotogalerii byly zveřejněny fotky z 6. konference mužů. Prohlédnout si je můžete na: http://mss.casd.cz/kd/?otevrit=fotogalerie-prochazet&id=17
Alan Chlebek
18. 11. 2014
13:57

KONFERENCE MUŽŮ


Fotografie
6. konference mužů začíná již tento pátek!!! Registrace je otevřena od 17:00 hod., večeře bude servírována od 19:00 hod. a začátek je plánován na 19:45 hod.
Stále jsou ještě volná místa, stále je ještě možnost se přihlásit na historicky 1. víkendovou konferenci mužů, kterou pořádáme.
Alan Chlebek
29. 10. 2014
14:06

KONFERENCE MUŽŮ


Fotografie
6. konference mužů začíná již tento pátek!!! Registrace je otevřena od 17:00 hod., večeře bude servírována od 19:00 hod. a začátek je plánován na 19:45 hod.
Stále jsou ještě volná místa, stále je ještě možnost se přihlásit na historicky 1. víkendovou konferenci mužů, kterou pořádáme.
Alan Chlebek
29. 10. 2014
14:06