dps_eu_bannerProjekt „Modernizace a stavební úprava DS EFATA ve Zlíně-Malenovicích“ je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu regionálního rozvoje, resp. Regionálního operačního programu Střední Morava.

  • Informace
  • Fotogalerie
  • Dokumenty ke stažení
  • Hledáme
  • Kontakt
  • Dárcovství
  •  
domov efata

Domov EFATA

Domov pro seniory Efata je účelové zařízení Moravskoslezského sdružení Církve adventistů sedmého dne, které je registrováno u Ministerstva kultury ČR pod číslem evidence 3-02/1994. Moravskoslezské sdružení Církve adventistů sedmého dne je zřizovatelem a provozovatelem Domova pro seniory Efata.

Objekt domova byl postaven z darů členů církve v letech 1990 – 1994. Třináct let (1994 – 2006) zařízení sloužilo jako dům s pečovatelskou službou. Od 1. 1. 2007 došlo ke změně registrace sociální služby a zařízení začalo sloužit jako domov pro seniory s kapacitou 19 lůžek.

V letech 2014 a 2015 prošel objekt domova pro seniory rozsáhlou rekonstrukcí, při které došlo k modernizaci interiéru domova, k vybudování více jednolůžkových pokojů pro seniory, společenské místnosti a k rozšíření zázemí pro kuchyň. Během rekonstrukce došlo k zateplení celého objektu, k opravě a zateplení střechy, výměně oken a výtahu a k mnoha dalším úpravám, které napomohly k lepšímu a úspornějšímu chodu celého zařízení.

Domov pro seniory Efata poskytuje pobytovou sociální službu v nepřetržitém provozu. Naší cílovou skupinou jsou senioři a osoby se zdravotním postižením od šedesáti pěti let věku.

Posláním Domova pro seniory Efata je umožnění prožití klidného a důstojného stáří v křesťanském prostředí seniorům od šedesáti pěti let věku. Pečujeme o seniory se sníženou soběstačností, kteří vyžadují pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby nebo se ocitli v nepříznivé sociální situaci a nemůže jim být zajištěna péče blízkými osobami či jinou sociální službou.

Respektujeme individuální charakter každé osoby, dbáme na dodržování lidských práv a základních svobod osob, podporujeme jejich důstojnost, samostatnost a duchovní růst.

Usilujeme o to, aby uživatelé služby měli všechnu potřebnou péči jak v oblasti materiální a zdravotní, tak i v oblasti duševní a duchovní. Přejeme si poskytovat naši službu v co nejvyšší možné kvalitě a na principu biblických zásad, aby se mohla stát útočištěm lidem, kteří touží své stáří prožít v prostředí poskytující duchovní podporu a porozumění.

Finanční prostředky na provoz domova jsou zajištěny příspěvky od uživatelů, státními dotacemi (MPSV ČR, Statutární město Zlín, KÚ Zlínského kraje), dary od sponzorů a příspěvkem zřizovatele (Moravskoslezské sdružení Církve adventistů sedmého dne).

Domov pro seniory Efata

Domov pro seniory Efata

vstupní místnost – hovorna

pokoj č. 12

koupelna pokoje č. 12

pokoj č. 7

pokoj pro imobilní seniory

balkon pokojů č. 3 a 4

balkon pokojů č. 12 a 14

vnitřní terasa domova

 

 

 

 

 

 

Vypisujeme výběrové řízení na tyto pozice:

– kuchař / kuchařka

HPP, termín nástupu od 1.4.2016.

Pracovní náplň:
Příprava cca 19 porcí snídaní a večeří a cca 20-25 porcí obědů dle jídelního lístku. Vytváření objednávek na nákup potravin, úklid kuchyně a zázemí kuchyně (sklady), dodržování a vedení evidence HACCP, vedení evidence vydané stravy a odhlášek stravy.

Požadujeme:
Trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost, způsobilost k právním úkonům, znalost přípravy vegetariánských pokrmů a dietních jídel, organizační schopnosti, samostatnost, zodpovědnost, pracovitost, bezkonfliktní jednání.

Nabízíme:
Zaměstnanecké výhody ve formě prémií, příspěvku na ošatné a slevy na stavu.


– administrativní pracovník

Základní charakteristika:
Jednosměnný provoz, zkrácený pracovní úvazek (0,75 úvazku), úplné střední odborné vzdělání s maturitou, začátek pracovního poměru dle dohody, mzda 10 000,- Kč, vhodné i pro poživatele ID v I. a II. stupni.

Pracovní náplň:
Aadministrativní podpora ředitele; vedení archivu a archiválií; vedení pokladny zařízení; provádění měsíčního vyúčtování; vedení databáze uživatelů sociální služby; jednání se zájemci o sociální službu; komunikace s úřady; plnění dalších úkolů dle potřeb ředitele.

Požadujeme:
Středoškolské vzdělání nejlépe ekonomického směru; znalost práce na PC (Word, Excel, internet); výborné komunikativní a organizační schopnosti; loajalitu, samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, pečlivost, příjemné vystupování; trestní bezúhonnost; řidičský průkaz sk. B ( výhodou); praxe není nutná.

Nabízíme:
Možnost odborného růstu; příspěvek na stravování v zařízení; týden dovolené navíc; příspěvek k Penzijnímu připojištění; pravidelné čtvrtletní odměny.


Dále přijmeme:

– registrovanou všeobecnou zdravotní sestru
– registrovanou zdravotní sestru s kvalifikací
– rehabilitační sestry

Možnost třísměnného a jednosměnného provozu. V případě dobrých organizačních schopností a pracovních výkonů možnost postupu na vedoucí zdravotní sestru v jednosměnném provozu. Pro uchazeče mimo okres Zlín pomůžeme zajistit ubytování.


V případě zájmu, popř. pro více informací, prosím, kontaktujte ředitelku zařízení paní Věru Luptákovou, mob. 775 789 018, 734 796 471.
Své CV prosím zasílejte na e-mailovou adresu: dsefata@gmail.com.

Domov pro seniory Efata
Tyršova 1108
763 02 Zlín – Malenovice

ředitelka domova:
Věra Luptáková
e-mail: dsefata@gmail.com
mob: 775 789 018

sociální pracovnice:
Monika Matušová
e-mail: spefata@gmail.com
mob: 734 395 877

vedoucí ošetřovatelského úseku:
e-mail: zsefata@gmail.com
mob: 734 796 471

pokladní DS:
Iveta Slováčková
e-mail: pokladniefata@gmail.com
mob: 734 521 469

mobil pro kontakt se seniory:
mob: 734 796 473

identifikátor sociální služby:
7633164

web:
mss.casd.cz

MŮŽETE NÁS PODPOŘIT

Pokud byste chtěli naši sociální službu Domov pro seniory Efata podpořit, budeme velice rádi. Všechny dary jsou pro nás vyjádřením Vašeho velkého pochopení pro naši službu potřebným a toho si velice vážíme. V současné době bychom pro DS Efata rádi zakoupili níže uvedené položky.

Váš finanční dar může být poskytnut převodem finančních prostředků na bankovní účet Moravskoslezského sdružení Církve adventistů sedmého dne (dále jen MSS CASD), jakožto zřizovatele Domova pro seniory Efata, č. účtu 1644247329/0800, nebo v hotovosti do pokladny MSS CASD.

Vaše dary jsou daňově odečitatelnou položkou.

Pro vystavení darovací smlouvy či potvrzení o daru prosím kontaktujte účetní MSS CASD,
paní Radku Dobešovou
mob. 775 789 021, e-mail: ucetnimss@casd.cz

Na jakékoli dotazy Vám ráda odpoví ředitelka DS Efata,
paní Věra Luptáková
mob. 775 789 018, e-mail: dsefata@gmail.com

Za Vaši podporu Vám srdečně děkujeme.

V současné době plánujme zakoupit toto vybavení:

Pořadové čísloNázev položkyPočet kusůPopisPřibližná cena za 1 ks s DPH
1.Flanelová povlečení20 ksVelikost: 200 x 140 cm, 70 x 90 cm polštář.Max. 1 000,- Kč

.

Sponzoři:

6161     sponzor_statutarni_mesto_zlin     sponzor_vdv

Zlin_kraj

Poskytovatel finanční podpory z programu Zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2015.

Zlin_kraj

Poskytovatel finanční podpory k zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2016 a finanční podpory k zajištění priorit na území Zlínského kraje pro r. 2016.

Zlin_kraj

Poskytovatel finanční podpory k zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro rok 2017.