dps_eu_bannerProjekt „Modernizace a stavební úprava DS EFATA ve Zlíně-Malenovicích“ je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu regionálního rozvoje, resp. Regionálního operačního programu Střední Morava.

InformaceFotogalerieDokumentyHledámeKontaktDárcovstvíSponzoři
domov efata

Domov EFATA

Domov pro seniory Efata je účelové zařízení Moravskoslezského sdružení Církve adventistů sedmého dne, které je registrováno u Ministerstva kultury ČR pod číslem evidence 3-02/1994. Moravskoslezské sdružení Církve adventistů sedmého dne je zřizovatelem a provozovatelem Domova pro seniory Efata.

Objekt domova byl postaven z darů členů církve v letech 1990–1994. Třináct let (1994–2006) zařízení sloužilo jako dům s pečovatelskou službou. Od 1. 1. 2007 došlo ke změně registrace sociální služby a zařízení začalo sloužit jako domov pro seniory s kapacitou 19 lůžek.

V letech 2014 a 2015 prošel objekt domova pro seniory rozsáhlou rekonstrukcí, při které došlo k modernizaci interiéru domova, k vybudování více jednolůžkových pokojů pro seniory, společenské místnosti a k rozšíření zázemí pro kuchyň. Během rekonstrukce došlo k zateplení celého objektu, k opravě a zateplení střechy, výměně oken a výtahu a k mnoha dalším úpravám, které napomohly k lepšímu a úspornějšímu chodu celého zařízení.

Domov pro seniory Efata poskytuje pobytovou sociální službu v nepřetržitém provozu. Naší cílovou skupinou jsou senioři a osoby se zdravotním postižením od šedesáti pěti let věku.

Posláním Domova pro seniory Efata je umožnění prožití klidného a důstojného stáří v křesťanském prostředí seniorům od šedesáti pěti let věku, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci tj., kteří mají sníženou soběstačnost a vyžadují pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby a tuto pomoc jim nemůže zajistit osoba blízká či jiná vhodná terénní či ambulantní sociální služba.

Usilujeme o to, aby uživatelé služby měli zajištěnu potřebnou péči jak v oblasti fyzické, tak i v oblasti materiální, duševní a duchovní. Přejeme si poskytovat naši službu v co nejvyšší možné kvalitě a na principu biblických zásad, aby se mohla stát útočištěm lidem, kteří touží své stáří prožít v prostředí poskytující duchovní podporu a porozumění.

Finanční prostředky na provoz domova jsou zajištěny příspěvky od uživatelů, dotacemi (MPSV ČR, Statutární město Zlín, KÚ Zlínského kraje), dary od sponzorů a příspěvkem zřizovatele (Moravskoslezské sdružení Církve adventistů sedmého dne).

Domov pro seniory Efata

Domov pro seniory Efata

 

vstupní místnost – hovorna

 

pokoj č. 12

 

koupelna pokoje č. 12

 

pokoj pro imobilní seniory

 

balkon pokojů č. 3 a 4

 

balkon pokojů č. 12 a 14

 

vnitřní terasa domova

 

canisterapie

 

canisterapie

 

šijeme roušky

 

tvoříme

 

tvoříme

 

tvoříme

 

– pracovníka v sociálních službách

Hledáme pracovníka v sociálních službách – přímá obslužná péče.


– registrovanou všeobecnou zdravotní sestru
– registrovanou zdravotní sestru s kvalifikací rehabilitační sestry

Možnost třísměnného a jednosměnného provozu. V případě dobrých organizačních schopností a pracovních výkonů možnost postupu na vedoucí zdravotní sestru v jednosměnném provozu. Pro uchazeče mimo okres Zlín pomůžeme zajistit ubytování.


– pokladní/administrativní pracovnice

zkrácený úvazek

Nástup do pracovního poměru dle domluvy.

Požadavky: minimálně středoškolské vzdělání s maturitou, aktivní řidič, znalost práce na PC (Microsoft Office), samostatnost, zodpovědnost, zaměření na detail. Zkušenosti s jednoduchým účetnictvím výhodou.

Nabízíme zaučení současnou pokladní, měsíční prémie a balíček zaměstnaneckých benefitů. Zájemci mohou své životopisy posílat na adresu dsefata@casd.cz.


– pracovník údržby

dohoda o provedení práce (maximálně 300 hodin/rok)

Nástup do pracovního poměru dle domluvy.

Požadavky: manuální zručnost, aktivní řidič, základní znalost práce na PC (Microsoft Office), samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, kladný vztah k seniorům.

Náplň práce: zajišťování nákupů, správa vozového parku, provádění běžných oprav na vodoinstalaci, čištění odpadů, malířské práce, montáž a demontáž nábytku a jeho uskladnění, péče o exteriér domova aj. 

Zájemci mohou své životopisy posílat na adresu dsefata@casd.cz.


V případě zájmu, popř. pro více informací, prosím, kontaktujte ředitelku zařízení paní Věru Luptákovou, 775 789 018.
Své CV prosím zasílejte na e-mailovou adresu: dsefata@casd.cz.

Domov pro seniory Efata
Tyršova 1108
763 02 Zlín-Malenovice

ředitelka domova:
Věra Luptáková, MBA
e-mail: dsefata@casd.cz
mob: 775 789 018

fundraising:
Jana Vidomusová:

mob: 734 643 766

sociální pracovník:
Mgr. Jiřina Šimarová
e-mail: spefata@gmail.com
mob: 734 395 877

zastupující sociální pracovnice
a aktivizační pracovnice:
Mgr. Zlata Mihalová
e-mail: aprefata@gmail.com
mob: 775 789 043

zdravotní sestra:
Vendula Látalová
e-mail: zsefata@gmail.com
mob: 734 796 471

pokladní:
Iveta Slováčková
Bc. Sylvie Rybníčková
e-mail: pokladniefata@gmail.com
mob: 734 643 766

tel. kontakt na seniory:
mob: 734 796 473

identifikátor sociální služby:
7633164

web:
mss.casd.cz

MŮŽETE NÁS PODPOŘIT

Pokud byste chtěli naši sociální službu Domov pro seniory Efata podpořit, budeme velice rádi. Všechny dary jsou pro nás vyjádřením Vašeho velkého pochopení pro naši službu potřebným a toho si velice vážíme. V současné době bychom pro DS Efata rádi zakoupili níže uvedené položky.

Váš finanční dar může být poskytnut převodem finančních prostředků na bankovní účet Moravskoslezského sdružení Církve adventistů sedmého dne (dále jen MSS CASD), jakožto zřizovatele Domova pro seniory Efata, č. účtu 1644247329/0800, nebo v hotovosti do pokladny MSS CASD.

Vaše dary jsou daňově odečitatelnou položkou.

Pro vystavení darovací smlouvy či potvrzení o daru prosím kontaktujte účetní MSS CASD,
paní Radku Dobešovou
mob. 775 789 021, e-mail: ucetnimss@casd.cz

Na jakékoli dotazy Vám ráda odpoví ředitelka DS Efata,
paní Věra Luptáková
mob. 775 789 018, e-mail: dsefata@casd.cz

Za Vaši podporu Vám srdečně děkujeme.

V současné době plánujme zakoupit toto vybavení:

Pořadové čísloNázev položkyPočet kusůPopisPřibližná cena za 1 ks s DPH
1.Flanelová povlečení20 ksVelikost: 200 x 140 cm, 70 x 90 cm polštář.Max. 1 000,- Kč

Sponzoři:

6161        

sponzor_statutarni_mesto_zlin

Činnost Domova pro seniory Efata je podporována statutárním městem Zlínem.

 

Zlin_kraj

Poskytovatel finanční podpory z programu Zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2015.

 

Zlin_kraj

Poskytovatel finanční podpory k zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2016 a finanční podpory k zajištění priorit sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2016.

 

Zlin_kraj

Poskytovatel finanční podpory k zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2017 a finanční podpory k zajištění priorit sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2017.

 

Poskytovatel finanční podpory k zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2018 a finanční podpory k zajištění priorit sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2018.

 

Zlin_kraj

Poskytovatel finanční podpory k zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2019 a finanční podpory k zajištění priorit sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2019.

 

Poskytovatel finanční podpory k zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2020 a finanční podpory z rozpočtu Zlínského kraje pro sociální služby na území Zlínského kraje pro rok 2020.

 

Poskytnutí nadačního příspěvku ve výši 28 tis. Kč na projekt Evakuační křeslo, které bylo zakoupeno v r. 2019. 

 

Poskytnutí nadačního příspěvku pro r. 2020 ve výši 60 tis. Kč na zakoupení stropního zvedáku.

 

Zlin_kraj

Poskytovatel finanční podpory k zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2021 a finanční podpory z rozpočtu Zlínského kraje pro sociální služby na území Zlínského kraje pro rok 2021.

 

Program pro poskytování finanční podpory z rozpočtu Zlínského kraje k dofinancování sociálních služeb na území Zlínského kraje pro rok 2021.

 

Projekt Kompenzační pomůcky a lůžkoviny do domova pro seniory – r. 2022 “Podpořeno z programu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové”

 

Poskytovatel finanční podpory z rozpočtu Zlínského kraje v programu zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2022 a finanční podpory z rozpočtu Zlínského kraje pro sociální služby na území Zlínského kraje pro rok 2022.

 

Poskytovatel finanční podpory z rozpočtu Zlínského kraje v programu k zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro r. 2023 a finanční podpory z rozpočtu Zlínského kraje v programu pro sociální služby na území Zlínského kraje pro rok 2023.