Důkaz o Bohu je nový 26dílný seriál z produkce HopeTV.cz, v němž vystupuje jako řečník původem rumunský motorkář a kulturista Kornelius Novak. Kor­nelius se narodil v roce 1975, vyrůstal v Německu, během dospívání chodil do skautu a trávil čas v posilovně. Neplnoletý, bez řidičského průkazu nechtěně srazil cyklistu. Velké léčebné výlohy ho donutily vzít práci vyhazovače na diskotéce. Mnohokrát se tak ocitl v bezprostřední blízkosti smrti, a proto se rozhodl podstoupit zdlouhavou změnu životního stylu. Absolvoval teologická studia a stal se kazatelem. Napsal několik knih, mezi nejznámější patří Křížem krážem na scéně, kde představuje bouřlivé životy svých dvaceti přátel včetně toho svého. V současné době je zaměstnán jako pastor a misionář.

V seriálu Důkaz o Bohu vychází Kornelius Novak zejména ze svých bohatých životních zkušeností. Sdílí víru, kterou postupně získal, a svým osobitým způsobem se ji snaží předat dál. Kornelius tak chce oslovit všechny zájemce k častějšímu otevírání a studování Bible, nebát se hledat odpovědi na otázky, které nás zajímají, a přiblížit se k některým elementárním křesťanským tématům.

„Vím, že Bůh má dobrý plán pro můj život, zažívám vyslyšení modliteb a přítomnost nádherného Boha, který ví vše podstatně lépe než my a myslí to s námi vždy jen dobře. Udělej i ty rozhodnutí pro Ježíše. Jestli můžeš ze srdce udělat tohle rozhodnutí, je to nejlepší předpoklad pro to, abys všechna ostatní rozhodnutí dělal na správném základě,” říká v jedné ze svých knih Kornelius Novak.

Kornelius v jednotlivých dílech srozumitelnou formou vysvětluje základní principy víry a snaží se přiblížit Boha dnešnímu člověku. Velký prostor také věnuje Boží lásce, důležitosti harmonických vztahů a potřebě odpuštění. Tematická šíře tak může oslovit věřící i nevěřící diváky a přimět je k zamyšlení.

Jednotlivé díly nového seriálu Důkaz o Bohu budou postupně zveřejňovány na stránkách ČS unie, MSS a naleznete je také zde:
http://KorneliusNovak.cz; http://HopeTV.czhttp://fb.com/KorneliusNovak.

Důkaz o Bohu (plakát k tisku)