V řadě měst a obcí naší vlasti budou příští týden probíhat aktivity s cílem povzbudit ty, kteří žijí v manželství, aby vydrželi, a inspirovat ty, kteří ještě váhají, aby to přece jen zkusili.

Stojí za úvahu, že Národní týden manželství (www.tydenmanzelstvi.cz) vyrostl z našeho týdne křesťanského domova. Jeho iniciátorem a dlouholetým koordinátorem byl adventista Petr Činčala. Minulý rok se jeho role ujal kazatel Petr Adame. Myslím, že i proto by naše církev v přístupu k dané aktivitě neměla zůstávat pozadu.

Možná jste pro lokalitu, ve které žijete, připravili nějakou zajímavou aktivitu, možná se chystáte, že se v rámci oddělení KD jednou či dvakrát sejdete ke společným modlitbám za rozpadající se rodiny ve vašem okolí, možná se v neděli vaše KDčko vypraví někam na výlet. Určitě vás k tomu chci povzbudit.

Nejvíce mi však záleží na tom, abyste příští týden prožili společně ve svých vlastních rodinách a dopřáli si hezké chvíle plné pohody, dobrého jídla, zábavy, společné četby, veselých i vážných rozhovorů a společných modliteb.

Téma letošního Národního týdne manželství je: „Recept na dobré manželství“. Ve spolupráci s nakladatelstvím Advent-Orion a televizí HopeTV jsme pro vás připravili cyklus zamyšlení, ve kterých tento recept budeme hledat v Ježíšově rodině.

V traktátu nebo u vedoucího KD si můžete vyzvednout publikaci s názvem „Ježíšova rodina“. Elektronickou podobu přednášek najdete na stránkách HopeTV (www.hopetv.cz). Sem také budou v obrazové podobě postupně přidávány přednášky obohacené vyjádřením předního českého psychologa Jeronýma Klimeše. Potěší nás, když budete jednotlivé díly cyklu sdílet na sociálních sítích a zprostředkujete je tak svým přátelům.

Modlím se za vás a věřím, že letošní Národní týden manželství přispěje svým dílem ke stabilizaci rodin v církvi i společnosti.

 

                                                                                         Váš Radek Jonczy
vedoucí oddělení křesťanského domova
Česko-Slovenské unie CASD

Modlitební týden KD 2017