Druhou únorovou sobotu (13. 2. 2016) si členové sboru Brno – Střední mohli povšimnout lidí v krojích KP. Což je v tuto roční dobu nezvyklé, vždyť sobota Pathfinderů bývá na podzim, dokonce děti byly zmatené, jestli něco nepromeškaly. Ale ne, pouze vedoucí a rádci z Moravskoslezského sdružení měli výroční bohoslužbu.

Skladba dopolední bohoslužby byla podobná běžné sobotě – po sobotní škole začala druhá část, kdy byl pro děti připraven netradiční příběh. Jerry Šlosárek se s dětmi podělil o svůj zážitek z návštěvy Kanady a to, jak ho a jeho přátele Pán Bůh ochránil před medvědem. Vedoucí dětských sobotních školek a KP při MSS sdružení, Lukáš Jureček, představil důkladně vizi a fungování Klubu Pathfinder a následně předal výroční cenu Romanu Kašparovi. Přání se samozřejmě vztahovalo i na jeho ženu Martu, která ho dlouhé roky v jeho službě jak v místním sboru, tak i krátce na sdružení, podporovala. Oba byli z ceny příjemně překvapení a dojatí. Lukáš Jureček pak s námi otevřel Boží slovo, ve kterém jsme mohli uvažovat nad vztahem Šimona Petra k Ježíši a přivádění druhých v důvěře.

Poté jsme se jako vedoucí, kteří do Brna přijeli, sešli na společném obědě, popovídali si a pokračovali odpolední částí. Jednotliví vedoucí oblastí nám představovali jejich uplynulý rok, své starosti a za každou oblast a její potřeby jsme se jednotlivě modlili. Bylo to velmi přínosné odpoledne plné povzbuzení. Tyto zprávy byly prokládány užitečnými a praktickými informacemi pro nás vedoucí – o propagačních předmětech, termínech dalších akcí a čas velmi rychle utíkal. Mohli jsme se tedy rozejít po společném ukončení soboty s vědomím, že služba dětem je velmi důležitá a nejsme v ní sami.

Na fotky z akce se můžete podívat >> ZDE<<

Berry