První květnový víkend se sešli všichni, kteří mají rádi sport a hlavně cyklistiku k druhému ročníku cyklokrosového závodu nazvaného Rajd Vojkovicko-Dobratický.

Necelá třicítka závodníků se tohoto nedělního dopoledne zaregistrovala, dostala startovní čísla a postupně se vydala na první část závodu – desetikilometrový úsek s třemi zastávkami pro plnění úkolú. Na prvním stanovišti si vyzkoušeli svoji šikovnost při skládání jednoduchého puzle. O několik kilometrů dál závodníky čekalo další stanoviště se záludnými otázkami z bezpečnosti silničního provozu. Pak následovala  těžká pasáž lesem se spadlými stromy a množstvím bláta na trati. Na třetím stanovišti již bylo veseleji, na závodníky čekaly vzduchovky a terče – oblíbená zábava všech. Poté následoval již dojezd do cíle, kde cílová kamera zaznamenávala časy všech závodníků a traťoví komisaři zapisovali výsledné časy do tabulky průběžného pořadí.

Poté následovaly další části závodu:  Rychlostní zkouška, kde se zaznamenával nejrychlejší čas měřený radarem. Ve třetí části byla jízda zručnosti na těžké a překážkami poseté trati. V poslední části závodu byla demontáž a montáž duše předního kola. U mladších závodníků došlo i na rady tatínků…  A samozřejmě po tak vysilujícím závodě přišla vhod malá svačinka, kterou připravily maminky a tetičky. Taky se všichni zahřívali horkým čajem a čekali, jak to všechno dopadne a kdo bude vítěz.  Pak porota všechno spočítala, zapsala, připravila diplomy, medaile a věcné ceny a mohli se vyhlašovat vítězové. V pěti kategoriích byla vyhlášená první tři místa a vítězové si odnesli kromě krásných zážitků i hodnotné ceny. Malou pozornost dostali i všichni účastníci celé dnešní akce. A tak sláva vítězům, čest poraženým a velké poděkování našemu Bohu, že jsme měli dobrou atmosféru a dobré počasí. A už se určitě všichni těší na další Rajd, který bude zase za rok.

Na fotky z akce se můžete podívat zde: RAJD Vojkovicko-Dobratický

Za oblast Horská stezka, Georg