„…A BYLA SVATBA!“
Velký příběh lásky na stránkách knihy Zjevení Jana

V termínu 7.—14. července 2019 nabízíme možnost prožít studijní týden Moravskoslezského sdružení v krásném prostředí Beskyd (Resort Beskydy).

Tématem je kniha Zjevení. Poslední kniha Bible, „Zjevení Jana“, bývá pro mnoho čtenářů Bible synonymem pro obtížný text, který tajuplným, složitým způsobem představuje hrůzy dějin a závěrečných dnů planety Země. Není proto divu, že ji někteří nečtou vůbec, jiní jen se strachem a obavami, zatímco další jejími texty zase s oblibou děsí ostatní. Jaký byl ale původní záměr této knihy? Čteme ji dnes správně? Je to děsivá „učebnice dějepisu“, nebo naopak nádherný barvitý příběh o velké Boží lásce k nám lidem? Je třeba k jejímu pochopení znát historické letopočty? Pomáhají nám její obrazy tuto velkou lásku lépe a snadněji pochopit, nebo nám ji spíše zastírají? A jaký praktický dopad může mít její poselství na naše vztahy s druhými a každodenní život?

Na tyto a mnohé další otázky budou odpovídat Oldřich Svoboda, kazatel a učitel Nového zákona na ATI a Jan Dymáček, kazatel a vedoucí oddělení diakonie při MSS.

Vedle dopoledních přednášek a večerních tematických vstupů bude dostatek prostoru pro společenství, sdílení, osobní ztišení, relaxaci v hotelu (bazén, stolní tenis, tenisový kurt) i v okolní přírodě (turistické a cykloturistické trasy, procházky).

Věříme, že prožijeme inspirativní a požehnaný týden.

Podrobnější informace a přihlašovací formulář najdete na webu Moravskoslezského sdružení: www.mss.casd.cz

Za Moravskoslezské sdružení
Daniel Dobeš

Biblický týden MSS 2019 (plakát)

Biblický týden MSS 2019 (info)