Děkujeme za více než 1 milion podpisů

Před dvěma měsíci jsme vás prostřednictvím těchto stránek i vašich sborových kazatelů a tajemníků požádali o zapojení do společné mezinárodní kampaně naší Církve adventistů sedmého dne a organizace ADRA. Celosvětová kampaň Every child. Everywhere. In school. si kladla za cíl zapojit alespoň milion lidí do podpisové akce na podporu lepšího přístupu všech dětí bez rozdílu k alespoň základnímu vzdělání. Jak to dopadlo?

Celkově se k 17. 8. 2020 podařilo shromáždit 1 228 683 podpisů. Do kampaně se kromě Evropy a USA nejintenzívněji zapojili lidé právě ze zemí, kde je vzdělání spíše výsadou než samozřejmostí a lidé si tuto hodnotu uvědomují – například lidé z Pobřeží slonoviny či z Papuy-Nové Guiney. Kampaň byla zahájena v roce 2019 na podporu 262 milionů dětí, které nemohou z různých důvodů chodit do školy.

Petice má dlouhodobý záměr a bude sloužit pro vyjednávání o zlepšení situace na lokální úrovni jednotlivých zemí i pro navázání spolupráce s dalšími organizacemi podporujícími vzdělávání dětí na nadnárodní a globální úrovni. Stále se ještě proto můžete přidat i vy! www.adrapetice.cz